نظر خواهي
انتقادات وپيشنهادات خود را بيان نماييد

تاریخ
نامکشورشهرایمیل
کرمان

نظر: خرید کارت‌های هویتی و شناسنامه متوفیان ایرانی به ویژه در جنوب کرمان توسط افغانها بسیار نگران کننده است.

پاسخ مسؤل سایت: باسلام
لطفا در صورت دارا بودن مصاديق از موارد فوق، نسبت به ارائه از طريق اين سايت و يا ارسال به آدرس خ وليعصر- بالاتر از ميدان ونك- جنب شيرخوارگاه امنه - اداره كل امور اتباع و مهاجرين خارجي وزارت كشور اقدام نماييد.

نظر: وزارت کشور بسیا ر بسیار بسیار ضعیف عمل می کند. مهاجران قانونی و غیر قانونی بسوی ایران سرازیر شده اند اما وزارت کشور بی تفاوت و ضعیف عمل می کند . قوانین ضعیف است . برخوردها بازدارنده نیست .

پاسخ مسؤل سایت: باسلام
قوانين در نحوه برخورد با اتباع خارجي غيرقانوني بسيار صريح و قاطع مي باشد و در صورت مشاهده اتباع غيرقانوني در مبادي مرزي و يا در شهرهاي كشور توسط پليس در چارچوب مقررات برخورد خواهد شد.

نظر: به داد برسید . در داخل کشور کارفرمایان ایرانی با حمایت از افغانها، آنان را به کارگیری نموده و در جهت افزایش سرمایه و منافع اقتصادی خود از هیچ حمایتی در جهت ماندگاری آنان فرو گذار نکردند و نمی کنند.

پاسخ مسؤل سایت: باسلام
كارفرمايان موظف مي باشند در چارچوب مقررات نسبت به بكارگيري اتباع خارجي مبادرت نمايند، از جمله مي توان به دارا بودن مدرك شناسايي ، مجوز اشتغال اتباع خارحي اشاره نمود و در غير اينصورت از طريق مراجع ذيصلاح برخورد قانوني لازم با كارفرمايان متخلف بعمل خواهد آمد.
شهروند تهرانی تهران

نظر: چند میلیون شغل در دست افغانی ها است . هر ساختمان در حال ساختی در تهران تمام مشاغل جوش کاری و بنایی و سنگ کاری و غیره در دست افغانی ها است .
چرا پلیس به این ساختمانها مراجعه نمی کند و افغانی های غیر قانونی را اخراج نمی کند؟

پاسخ مسؤل سایت: باسلام
كارفرمايان موظف مي باشند در راستاي اجراي ماده 122 قانون كار نسبت به ارائه درخواست به وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي بمنظور صدور، تمديد و تجديد پروانه كار اتباع اقدام نمايند و چنانچه سازمان مذكور در چارچوب مقررات در خصوص مجوز اشتغال اتباع خارجي مورد نظر موافقت نمودند ، امكان بكارگيري اتباع فوق ميسور خواهد بود، بديهي است اولويت به كار گيري با اتباع ايراني مي باشد.

نظر: چرا برای بازگشت مهاجران افغانی به افغانستان کاری نمی کنید؟

پاسخ مسؤل سایت: باسلام
سياست دولت جمهوري اسلامي ايران مبتني بر بازگشت داوطلبانه ضمن رعايت كنوانسيون هاي بين المللي پناهندگان ، مسائل انسان دوستانه ، شرايط كشور پناهنده، شعائر ديني اتخاذ گرديده است و پناهجويان به تدريج در حال بازگشت به كشور هاي متبوعه خود مي باشند.
مختاری

نظر: عمل نکردن به قانون اهانت به حیثبت ملی است و آزادانه کار کردن و خانه خریدن اتباع غیرمجاز بیگانه که خود بالاترین تخلفات اجتماعی در کشور را مرتکب می شوند، قابل پذیرش نیست.

پاسخ مسؤل سایت: باسلام
تملك اموال منقول و غيرمنقول توسط اتباع خارجي صرفاً در چارچوب قوانين و مقررات امكان پذير مي باشد و در صورت مشاهده تخلف با متخلفين برخورد قانوني لازم بعمل خواهد آمد.

نظر: برای کشوری که با پدیده بیکاری مواجه است زیبنده نیست که نیروی کار خارجی بازار کارش را به دست گیرد.

پاسخ مسؤل سایت: باسلام
برابر مقررات اولويت اشتغال با نيروي كار ايراني مي باشد و در صورت فقدان جايگزين ايراني نسبت به بررسي و صدور مجوز اشتغال از سوي وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي مبادر خواهد شد. بديهي است در صورت مشاهده تخلف برابر مقررات برخورد لازم با كارفرما و تبعه متخلف بعمل خواهد آمد.
عبدالله ایران

نظر: علیرغم آنکه ایرانیان بدون داشتن مجوز نمی توانند حتی به کوچکترین کشور دنیا بروند و این موضوع از طریق کنسولگری آن کشور قابل پیگیری است اما اتباع بیگانه به راحتی در کشورمان مشغول کار می‌شوند و بلافاصله با کوچکترین برخوردی هم موضوع رسانه‌ای می‌شود!

پاسخ مسؤل سایت: باسلام
اخذ مجوز بمنظور اقامت، اشتغال و ... توسط اتباع خارجي ، احترام به قوانين و مقررات هر كشور محسوب مي گردد و طبعاً لازم است از سوي اتباع رعايت گردد و در صورت تخطي از قوانين قطعاً توسط مراجع ذيصلاح برخورد قانوني لازم با متخلفين صورت خواهد پذيرفت و در خصوص پناهندگان جمعي يا اتباع خارجي نيز در چارچوب كنوانسيون هاي بيم المللي پناهندگان و مقررات نسبت به ارائه خدمات مبادرت خواهد شد.

نظر: آیا ایرانی که بصورت یک واسطه ملکی را برای افغانی می خرد و سند به نام ایرانی است اما قولنامه ای و وکالتی به نام افغانی است جرمی مرتکب نشده؟
آیا خرید قولنامه ای ملک توسط افغانها که رواج پیدا کرده نگران کننده نیست؟

پاسخ مسؤل سایت:
بانو

نظر: سلام .میخواستم بدونم آیا زمانبندی مشخصی برای بازگشت همه پناهندگان و مهاجران خارجی از سوی شما تنطیم شده است

پاسخ مسؤل سایت: باسلام
سياست دولت ج.ا.ا مبتني بر بازگشت داوطلبانه و محترمانه با رعايت كنوانسيون هاي بين المللي پناهندگان ، مسائل انساندوستانه و شعائر ديني اتخاذ گرديده است و پناهندگان جمعي نيز به تدريج در حال بازگشت به كشورهاي متبوعه خود مي باشند.

نظر: ساخت و ساز تهران در دست افغانهاست . چرا جلوی اشتغال افغانها را در تهران نمی گیرید؟

پاسخ مسؤل سایت: باسلام
اشتغال اتباع خارجي در چارچوب قوانين و مقررات در صورت دارا بودن مدرك شناسايي معتبر و مجوز اشتغال در كشور مقدور مي باشد و قطعاً در صورت مشاهده تخلف، با كارفرمايان و اتباع برخورد قانوني لازم از سوي مراجع ذيصلاح بعمل خواهد آمد.

نظر: نیروی کار ایرانی را به جای افغانی سر کار بگذارید
در برخی استانها بیکار زیاد است بیکاران آن استانها را جایگزین اتباع بیگانه کنید

پاسخ مسؤل سایت: باسلام
وفق ضوابط و مقررات بكارگيري اتباع خارجي مشروط به فقدان جايگزين نيروي ايراني ميسور خواهد بود و وزارت تعاون،‌كار و رفاه اجتماعي نيز در چارچوب ضوابط و مقررات نسبت به صدور مجوز اشتغال اتباع خارجي اقدام مي نمايد.
نیره یزد

نظر: در جایی که در مجموع پنج میلیون ایرانی در 50 کشور دنیا زندگی می کنند، حضور تنها اتباع افغانی در کشور ایران بیش از سه میلیون نفر است که این آمار به شدت نگران کننده و نیازمند تدبیر مسئولان است.
دیگر وقت آن رسیده که مسئولان به ویژه در استان یزد تدبیری اساسی برای ساماندهی وضعیت اتباع بیگانه بیاندیشند.

پاسخ مسؤل سایت: باسلام
تدبير و سياست ج.ا.ا بر اساس اقامت موقت و بازگشت داوطلبانه پناهندگان جمعي به كشورهاي متبوعه اتخاذ گرديده است و پناهجويان به تدريج در حال بازگشت مي باشند، لازم به ذكر است ضمن اتخاذ سياست مذكور ، رعايت مسائل انساندوستانه ، كنوانسيون هاي بين المللي، شعائر ديني و ... را نيز برخود واجب مي دانند.
موحد ایران

نظر: برای مهار پدیده ورود اتباع بیگانه ، باید برخورد با کارفرمایانی که از اتباع بیگانه غیر مجاز در کارگاههای خود استفاده می کنند در دستور کار قرار گیرد.

پاسخ مسؤل سایت: باسلام
طبق مقررات در صورت بهره گيري غيرمجاز از اتباع در مشاغل از سوي مراجع ذيصلاح برخورد قانوني لازم با كارفرمايان متخلف بعمل خواهد آمد.

نظر: چرا پلیس علاقه ای به اخراج اتباع غیر مجاز ندارد و تلویحا حمایت هم می کنند.

پاسخ مسؤل سایت: باسلام
پليس در چارچوب قوانين و مقررات و بر اساس وظايف ذاتي با اتباع خارجي غيرمجاز در نقاط مرزي و داخل شهرها برخورد قانوني لازم را بعمل مي اورد.

نظر: ناهماهنگی شدید در برخورد با مهاجران خارجی یکی از اخراج حمایت می کند یکی از حضورشان

پاسخ مسؤل سایت: باسلام
سياست ج.ا.ا بازگشت داوطلبانه و محترمانه توام با رعايت كنوانسيون هاي بين المللي پناهندگان ،‌مسائل انساندوستانه ،‌شرايط كشور مهمان ، شعائر ديني و ... مي باشد و طبعاً پناهجويان نيز تمايل زياد براي بازگشت به كشورهاي متبوعه داشته و رشد و آباداني و سازندگي كشور خود را سرلوحه امور مي دانند.
کاظم افغانستان شهرری kazem_maghsoudi@yahoo.com

نظر: سلام علیکم به تمام دست اندرکاران این سایت سوالی داشتم دردوران طالب مادرمنطقه بهسودافغانستان زندگی می کردیم که طالبان بنام کوچی به تمام مناطق ماحمله کردن خانه های مارابه آتش کشاندن که درآن موقع برادرم گم شد ومابسوی کابل آواره شدیم طالبان مارادرکابل هم پیداکردن وماراتهدیدبه مرگ کردن که بسوی ابران آمدیم که برادرم بعد7سال پیداشده که نوزهم به سن قانونی نرسیده آیا ممکن است که برای برادرم مدرک ازطریق مدرک که خودم دارم بیگیرم یاخیرباتشکرازشما؟

پاسخ مسؤل سایت: باسلام
صدور مدرك شناسايي در صورت دارا بودن سابقه پناهندگي و مدارك شناسايي مراحل قبل جهت اتباع خارجي ميسور خواهد بود.
مهم

نظر: اعضای شوراها از محلی ها هستند . چرا مانع حضور اتباع غیر مجاز در روستاها نمی شوند؟چرا مدارک اتباع را در روستاها بررسی نمی کنند؟ چرا کارت کار اتباع را در روستاها بررسی نمی کنند؟چرا جلوی اعمال غیر قانونی اتباع در روستاها را نمی گیرند؟
چرا شوراها به کمک سازمان اتباع و مهاجرین خارجی نمی آیند؟چرا شوراها در این باره مسولیتی ندارند؟
شورهاها مگر زیر نظر وزارت کشور نیستند؟

پاسخ مسؤل سایت: باسلام
برخورد با اتباع خارجي غيرمجاز در هر نقطه از كشور از وظايف ذاتي نيروي انتظامي مي باشد و قطعاً در صورت مشاهده ،‌برخورد قانوني لازم با اتباع مذكور بعمل خواهد آمد.

نظر: مهاجرت غیرقانونی و بی‌ضابطه را متوقف کنید

پاسخ مسؤل سایت: باسلام
در صورت مشاهده ورود، تردد و اقامت غيرقانوني اتباع خارجي به كشور برابر مقررات توسط مراجع ذيصلاح برخورد قانوني لازم بعمل خواهد آمد.
محمد روحانی ایران اردکان (سپیدان)فارس m.rohani1349@gmail.com

نظر: باعرض سلام واحترام وتقدیر صمیمانه ازدولت مردان جمهوری اسلامی احتراما معروض میدارم اینکه بنده محمد روحانی دارای کارت آمایش 9 صادره شهرستان سپیدان شغل طلبه آزاد درسال 1368 وارد جمهوری اسلامی ایران شده ام تاکنون موفق به رفتن افغانستان نشده ام دوتا ازفرزندانم درسن 18 و19 سالگی رسیداند لطفا بنده را مورد تفقد قرار داده نامه تردد رفت وبرگشت جهت رفتن به افغانستان هرگونه اقدامات لازم را مبذول فرماییدومن الله التوفیق

پاسخ مسؤل سایت: باسلام
براي اجابت درخواست خود ابتدا مي بايست نسبت به تبديل وضعيت اقامتي خانوار از كارت آمايش به گذرنامه متضمن پروانه اقامت مبادرت نماييد.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
منو
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
MG2 (mg2)


Powered By Sigma ITID.