• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/3/5 شنبه
با حضور وزیر بهداشت و استاندار البرز پایگاه های جدید اورژانس هوایی کشور در البرز رونمایی شد
مراسم افتتاح و رونمایی از پایگاه های اورژانس هوایی کشور در البرز با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استاندار البرز و جمعی از مسئولان در فرودگاه پیام کرج برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، صبح شنبه با حضور دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت و دکتر محمدعلی نجفی استاندار البرز در مجموعه فرودگاه پیام، این ۶ پایگاه هوایی کشور در کرج، تهران، سمنان، گرگان، گناباد و ایرانشهر راه اندازی و از بالگردهای جدید رونمایی شد.

این بالگردها از پیشرفته ترین بالگردهای هوایی برای این مورد در جهان است که دارای آی سی یو هوایی با ظرفیت ۸ نفر به همراه خلبان است و برای امداد رسانی به آسیب دیدگان جاده‌ای و برون شهری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این بالگردهای جز تخصصی ترین هلیکوپترهای هوایی برای امداد رسانی است و برای اولین بار در کشور از این نوع بالگرد استفاده خواهد شد که مخصوص حمل بیمار در طول پرواز است.

این بالگردها متعلق به شرکت هواپیمایی ایرباس است که طی دو سال گذشته وارد کشور شده است و دو فروند دیگر نیز در آستانه ورود به کشور است.

از ویژگی‌ها منحصر به فرد این بالگرد، برانکارد تخصی برای بیماران و دستگاه‌های مخصوص احیا بیمار است و سریع و چابک بودن نیز از موارد ویژه دیگر بالگردهای هوایی رونمایی شده است. 

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ