• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/5/29 دوشنبه
صرفه جویی هزار میلیارد تومانی در سوخت با بهره برداری از آزادراه تهران شمال/طی ۱۱ ماه گذشته روند پیشرفت آزادراه تهران شمال با رفع موانع، تسریع شد
نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: به گواه مسئولان و کارشناسانی که در این پروژه دخیل هستند، طی ۱۱ ماه گذشته با پیگیری های صورت گرفته، کمترین موانع در استان البرز سر راه پیشرفت پروژه آزادراه تهران-شمال بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکتر محمدعلی نجفی در جلسه در خصوص بررسی روند پیشرفت آزادراه تهران-شمال که ظهر یکشنبه در سالن جلسات حوزه استاندار برگزار شد با بیان اینکه این آزادراه اهمیت ملی دارد، افزود: بر این اساس با بهره برداری از این آزادراه علاوه بر اینکه البرز منتفع می شود، بار ترافیک ملی نیز به جد کاهش می یابد.

وی ادامه داد: محور تهران-کرج-چالوس حدود 185 کیلومتر است که تردد مسافران از آن استهلاک خودرو، مصرف سوخت، هزینه و وقت بسیاری را صرف می کند.

دکترنجفی با اشاره به اینکه بهره برداری از آزادراه تهران –شمال سالانه بیش از هزار میلیارد تومان صرفه جویی در سوخت را همراه دارد، گفت: آزادراه تهران-شمال مسیر 185 کیلومتری تهران به چالوس را به 121 کیلومتر تقلیل می دهد.

وی افزود: این آزادراه در 4 فاز تعریف شده که بخشی از آن در استان البرز قرار دارد که طی جلسات مستمر و مجدانه پیگیر حل موانع و تسریع در روند پیشرفت آن هستیم.

استاندار البرز اضافه کرد: در این پروژه پیمانکار، دولت و بنیاد مستضعفان درصدد سرعت دهی به زمان بهره برداری هستند.

وی گفت: در مسیر اجرای پروژه موانعی با سازمان محیط زیست، منابع طبیعی، آب منطقه ای و بعضا گلایه های محلی وجود دارد که اگر در زمان مقرر و بموقع در راستای حل آنها اقدام نشود ممکن است موجبات توقف را فراهم کند، از این رو با رصد دقیق تدابیر لازم اتخاذ می شود.

نجفی افزود: به گواه مسئولان و کارشناسانی که در این پروژه دخیل هستند، طی 11 ماه گذشته با پیگیری های صورت گرفته، کمترین موانع در استان البرز سر راه پیشرفت پروژه آزادراه تهران-شمال بوده است.

وی خاطرنشان کرد: امید است با اقدامات صورت گرفته، فاز اول پروژه از همت تا شهرستانک، در صورت حل موانع تا پایان سال به بهره برداری برسد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ

تحت نظارت وف بومی