• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/7/24 سه شنبه
با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور و استاندار آذربایجان غربی 10 محصول فناورانه در آذربایجان غربی رونمایی شد
10 محصول فناورانه واحدهای مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی رونمایی شد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، رییس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی  در آیین رونمایی از محصولات گفت: دستگاه بهینه ساز مصرف برق که به همت مخترع ارومیه ای با هدف کاهش هشت تا 10 درصدی مصرف برای نخستین بار در کشور تولید شده است، از جمله این محصولات به شمار می رود.

حسن حیدری ادامه داد: تولید مکمل‌ سوخت زیستی با هدف استفاده از سوخت های زیست محیطی و سامانه مانیتورینگ و کنترل هوشمند موتورخانه با هدف کاهش 20 تا 55 درصدی مصرف انرژی از دیگر محصولات رونمایی شده توسط معاون علمی و فناوری رییس جمهوری است.

وی بیان کرد: پرورش مرغ تخم گذار و تولید تخم مرغ از مکمل های گیاهی و طبیعی، توربین بادی حافظ محیط زیست، مکمل غذایی آبزیان، دستگاه تصفیه هوا، تولید کیت های آزمایشگاهی و دستگاه مونتاژ برد با قدرت 6 هزار قطعه در ساعت نیز در روز جاری رونمایی شد.

پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با هدف بسترسازی برای تولید ثروت از طریق علم و فناوری تاسیس شده است؛ این نهاد به عنوان یکی از ارکان مهم شکل گیری و توسعه اقتصاد دانش بنیان تلاش می کند تا با استفاده از موقعیت ممتاز همجواری با سه کشور آسیایی و اروپایی و دارا بودن هفت مرز رسمی در سطح کشور به حمایت همه جانبه از شرکت های مبتنی بر دانایی و خلاقیت و جذب سرمایه گذار بپردازد.

مدیران این پارک در تلاش هستند تا زمینه تجاری سازی و بازاریابی ایده های نوآورانه و فناورانه را فراهم کنند و نقش کلیدی در یاری رساندن به حضور فعال این شرکت ها در سطوح ملی و بین المللی داشته باشند.

12 رویداد شتاب «استارت آپ ویکند» از سال 1396 تاکنون با حمایت پارک علم و فناوری در آذربایجان غربی برگزار شده است و در مجموع 39 ایده منتخب در مراکز رشد مراحل نخست اجرایی را طی می کند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ

تحت نظارت وف بومی