• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/2/3 دوشنبهاستاندار تهران :
مشارکت بین بخشی مهمترین اصل در اجتماعی شدن سلامت است/ فرمانداران و مدیران در شهرستان ها به مجمع سلامت توجه کنند
استاندار تهران گفت: هرچه پیش می رویم مشکلات درمانی نیاز به همکاری بین بخشی دارد تا همه دستگاه ها و ارگان ها در بخش های دولتی و تعاونی به حوزه بهداشت و درمان کمک کنند.
 به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛  مقیمی در نخستین مجمع سلامت استان تهران  و  با حضور قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت،حجت الاسلام والمسلیمن ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران،معاونان وزارت بهداشت ،فرمانداران و جمعی از معاونان استانداری و مدیران کل ادارات استان و نمایندگان مجلس در مرکز همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزارشد، با بیان اینکه صحت و امنیت دو شاخص بسیار مهم برای هر جامعه است گفت: در گذشته برای داشتن سلامت  یک حکیم در هر منطقه به همه امور بهداشت و درمان می رسید  اما با گذشت زمان شاخه های مختلف علم پزشکی شکل گرفت و دانشگاه ها با آموزش و تحقیق به این علم فعالیت های گسترده افزودند.
وی افزود:  هرچه  پیش می رویم مشکلات درمانی نیاز به همکاری بین بخشی دارد تا همه دستگاه ها و ارگان ها در بخش های دولتی و تعاونی به حوزه بهداشت و درمان کمک کنند.
استاندار تهران با تاکید براینکه بهداشت یک اصل است تصریح کرد: قبل از درمان باید به مسائل بهداشتی و پیشگیری ها توجه شود و زمانی که همه دستگاه ها به موضوعات بهداشتی و پیشگیری وارد شوند، اقدامات درمانی راحت می شود.
مقیمی، مشارکت عامه مردم را اصل دیگری در حوزه بهداشت و درمان دانست و عنوان کرد: مجمع سلامت شکل گرفت تا  دو موضوع همکاری بین بخشی و مشارکت مردم در امر بهداشت و درمان محقق شود.
وی ادامه داد: از وزیر محترم بهداشت تشکر می کنیم که موضوع اجتماعی کردن سلامت را مطرح کردند و با تغییر در ساختار وزارت بهداشت و ایجاد معاونت اجتماعی در وزارتخانه و دانشگاه های علوم پزشکی مقدمه اجتماعی شدن سلامت را فراهم کردند و به دنبال آن  دستورالعملی تهیه شد و به امضای وزیر بهداشت و وزیر کشور برای همه استانها صادر شد تا براساس آن مجمع سلامت استان شکل بگیرد.
استاندار تهران با تاکید براینکه در مجمع سلامت استان همکاری بین بخشی مهمترین موضوع است افزود:  در شهرستان ها این مجمع به ریاست استانداران و روسای دستگاه های اجرایی است و باید این مجمع در شهرستانها نیز به ریاست فرمانداران شکل بگیرد تا زمینه همکاری بین بخشی فراهم شود.
مقیمی در ادامه سخنانش با بیان اینکه همه نهادها در حل مسائل بهداشتی و درمانی نقش دارند گفت: اگر در یک جمع همفکری کنیم و از نظر جمعی برخورداری شویم و سازمان های مختلف هریک به اندازه وظایف خود وارد حل مسائل بهداشتی شوند، آن زمان وزارت بهداشت می تواند به موضوعات ریشه ای و علمی تر در حوزه بهداشت و درمان برسد.
استاندار تهران ادامه داد: تحقیقات بسیار زیادی در دانشگاه ها انجام می شود و همه دانشگاه ها معاونت پژوهشی دارند ،اما به دلیل آنکه دانشگاه ها مشغول مسائل جانبی هستند نتایج پژوهشها را نتوانستند آنطور که باید به منصه اجرا در آورند.
مقیمی افزود: از همه مدیران در استان و شهرستان ها می خواهیم با جدیت کمک کنند تا مسائل و مشکلات بهداشتی و درمانی استان بهبود، و شاخص ها ارتقا یابد.
وی با بیان اینکه از نظر امکانات درمانی و بهداشتی در استان تهران به خصوص در روستاها و شهرستانها با کمبود مواجه هستیم عنوان کرد: وظیفه همه ما مسئولان به خصوص نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی،خیرین و گروه های مختلف مردمی است  تا در این بخش وارد شویم  و بتوانیم در بازه زمانی چهارساله کمبودهای استان را جبران و شاخص های درمانی و بهداشتی را بالاتر ببریم .
بيشتر
نسخه قابل چاپ

تحت نظارت وف بومی