• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/9/27 دوشنبهوزير كشور در نشست هيأت نمايندگان اتاق بازرگانى ايران:
ايجاد ١٥ بازارچه رسمى براى صادرات و واردات كالا در مناطق
دکتر رحمانی فضلی: در مناطقی كه با پديده كولبرى مواجه بوده ايم ١٥ بازارچه رسمى ايجاد و معرفى كرديم تا از اين پس تمامى تبادلات كالا از طريق اين بازارچه هاى مرزى صورت بگيرد و كولبرى جمع آورى شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در جلسه مشترك با نمایندگان هيأت اتاق بازرگانی ایران طی سخنانی اظهار داشت: مصوبه اى را در خصوص کولبران به دولت ارائه کردیم و تصویب شد که موضوع کولبری ها را به طور کلی جمع كنيم که البته این كار احتمالا آثار اجتماعی و امنیتی دارد اما براي اين موضوع هم تدبير شد لذا با توجه اينكه درآمد اصلى اين كار به جيب كولبران نمى رود و همچنين براى حفظ كرامت افراد در جهت حمايت از آنها تصميماتى اتخاذ كرديم.
وى در ادامه افزود: در اين مناطق كه با پديده كولبرى مواجه بوده ايم ١٥ بازارچه رسمى ايجاد و معرفى كرديم تا از اين پس تمامى تبادلات كالا از طريق اين بازارچه هاى مرزى صورت بگيرد و كولبرى جمع آورى شود.
وزير كشور تاكيد كرد: در همين زمينه کسانی که در محدوده ۲۰ و ۵۰ کیلو متری در شهرها و روستاها ساکن هستند با شرط حداقل ۳ سال سکونت در روستاها می توانند از کارت های ویژه و يا كارت پيله ورى و يا هر عنوان ديگرى بهره مند شوند تا بتوانند از همین محل ها اقدام به تبادل کالاها کنند.
رحمانى فضلى گفت: تبادلات كالاها از طريق اين ١٥ بازارچه مرزى با اعمال تخفيف ويژه در ماليات، عواض و ... انجام مى شود تا براى اين افراد هم به صرفه باشد همچنين از سوى ديگر با اين اقدام نظارت هاى مربوط به استاندارد بودن كالا هم انجام مى شود.
وى با اشاره به بسته شدن مرزها در زمان اعلام رفراندوم کردستان عراق و شرایط خاص منطقه تاکید کرد: در آن شرايط مرزهاى باشماق، تمرچین ‌و پرویزخان تعطیل شدند كه مرز باشماق به سرعت و در زمان مقرر باز شد اما دو مرز دیگر به دلیل مسائلى که وجود داشت باز نشدند اما روز گذشته تصميم گرفته شد که ٢ مرز ديگر تمرچین ‌و پرویزخان امروز بازگشايى شوند كه حتما این موضوع را پیگیری می‌کنیم.
وزير كشور گزارش ارائه شده مبنى بر حضور ٩٠ درصدى استانداران در جلسات شوراى گفتگو دولت و بخش خصوصى در استانها نشان دهنده توجه دولت به بخش خصوصى عنوان كرد و از معاونت اقتصادى وزارت كشور خواست گزارشى از مصوبات و اجراى آنها در هر استان تهيه و مورد ارزيابى قرار گرفته و ارائه شود.
 
بيشتر
نسخه قابل چاپ