• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/4/1 جمعهاستاندار خراسان شمالی:
آسیب های اجتماعی باید ریشه ای حل شود/ ارائه پیشنهادهای خراسان شمالی برای تبدیل به استان عاری از اعتیاد
انتخاب خراسان شمالی به عنوان استانی پاک در بحث مواد مخدر و ریشه ای حل کردن معضلات و آسیب های اجتماعی استان از اهم موارد مطروحه در ستاد فرهنگی، اجتماعی و مدیریت و ساماندهی آسیب های اجتماعی با حضور وزیر کشور بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مقام عالی دولت در استان در این نشست اظهار داشت:باید ضمن برقراری عدالت اجتماعی، هر جایی که رانت و تبعیض وجود دارد، در وهله نخست با همت تمام مدیران دستگاه های اجرایی ریشه آن را خشک کرد.
محمدرضا صالحی ایجاد و تقویت اعتماد ملی، نشاط اجتماعی و امید به زندگی و آینده در بین مردم را خواستار شد و افزود: در راستای ایجاد نشاط اجتماعی در استان اقداماتی همچون احداث پارک بانوان، تهیه سند توسعه بانوان، معرفی شهر دوستدار کودک، پایلوت گفت و گوی ملی خانواده، حمایت از کودکان بازمانده از تحصیل، ارائه آموزش های خود مراقبتی به کودکان و اجرای طرح تاب آوری زنان در جوامع محلی، تشکیل مجامع مشورتی زنان و جوانان و حمایت از طرح های اشتغال برای زنان بی سرپرست و بدسرپرست انجام شده است.
وی در بخش دیگر سخنان خود آسیب های اجتماعی اولویت دار استان را اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی، مفاسد اخلاقی، ضرب و جرح و خشونت و خودکشی ذکر کرد و ادامه داد: برای رسیدن به وضع مطلوب در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی 37 پیشنهاد به وزارت کشور ارائه شده است.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بجنورد نیز در این نشست اظهار داشت:در بحث مبارزه با آسیب های اجتماعی کمتر به ریشه ها و علت ها پرداخته شده و بیشتر به مصوبات توجه کرده ایم.
حجت الاسلام یعقوبی تصریح کرد:در موضوع مبارزه با آسیب های اجتماعی، امکانات به اندازه کافی در اختیارمان قرار دارد اما باید علت ها و ریشه ها را شناخت تا بتوانیم معضلات را حل کنیم.
وی خاطرنشان کرد: در بحث مبارزه با آسیب های اجتماعی نباید کارها را به گردن دیگر افراد انداخت بلکه همه باهم و باقدرت باید به شدت با این مساله مبارزه کنیم و این امر نیازمند عزم ملی است زیرا یکی از عواملی که اقتدار کشور را زیر سوال می برد، ضعف مدیریت صحیح در مبارزه با آسیب های اجتماعی است.

بيشتر
نسخه قابل چاپ

تحت نظارت وف بومی