• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/7/3 سه شنبه
بانکها از واحدهای تولیدی استان سیستان و بلوچستان حمایت کنند
محبی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان حمایت و تعامل بانکها با واحدهای تولیدی استان را خواستار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ سومین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان به ریاست استاندار و اعضای این ستاد در استانداری برگزار شد. 
دانیال محبی استاندار در این جلسه بر تعامل بانکهای سرمایه گذار با واحدهای تولیدی تاکید کرد و افزود: مشارکت بانکها با واحدهای تولیدی نه تنها در ابتدای کار بلکه در تمام مدت فعالیت واحد تولیدی ادامه داشته باشد و بانکها هدایت، راهنمایی و تشویق واحد تولیدی را در حین فعالیت نیز ادامه دهند. 
وی ادامه داد: با تعامل مثبت بانکها از  رکود واحد تولیدی و به تعویق افتادن تسهیلات بانک  و تملک واحد تولیدی توسط بانک مشارکت کننده جلوگیری  می شود.
محبی در بخش دیگری از سخنان خود بر تامین زیرساختهای شهرکهای صنعتی تاکید کرد و افزود: در راستای حفظ اشتغال  و جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی، تامین آب و برق و گاز در شهرکهای صنعتی باید به صورت مطلوب تامین شود.
استاندار  هوشمندی و وجود سرمایه را از ملزومات حوزه اقتصاد دانست و افزود: هوشمندی لازمه فعالیت اقتصادی است و هر فردی که در حوزه تولید سرمایه گذاری می کند باید به گونه ای با شرایط پیش برود و پازلهایی را ایجاد کند که بتواند توان ادامه حیات و فعالیت داشته باشد. 
نماینده عالی دولت در استان، ورود رشته های دانشگاهی را در حوزه صنعت استان ضروری دانست و بر تعامل مسئولین  مرتبط با واحدهای تولیدی در راستای حل معضلات و مشکلات مبتلابه واحدهای تولیدی تاکید کرد. 
وی همچنین تلاش مضاعف مسئولین را در راستای رفع کمبودها با توجه به شرایط خاص استان خواستار شد و افزود: استان سیستان و بلوچستان از جمله استانهای کم برخوردار است و این موضوع توجه و تلاش بیشتر مسئولین را برای رفع کمبودها می طلبد و توجه به مناطق مرزی استان بیش از دیگر مناطق ضرورت دارد. 
گفتنی است؛ در این جلسه کمبود  مواد اولیه واحدهای تولیدی، مشکلات مرغداریها و واحدهای دامی نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ

تحت نظارت وف بومی