• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/5/29 دوشنبه
دست همراهی اصناف و بخش خصوصی را برای ایجاد ثبات در بازار به گرمی می فشاریم/وضعیت بازار به دقت رصد می شود
استاندار البرز گفت: ستاد تنظیم بازار استان طی جلسات مستمر و منظم بر نحوه توزیع و عرضه کالا و قیمت ها نظارت دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دکترمحمدعلی نجفی در جلسه ستاد تنظیم بازار استان با تاکید بر ضرورت نظارت جدی بر توزیع و عرضه کالا افزود: بر این اساس باید وضعیت بازار بخصوص در بخش کالاهای اساسی مردم به صورت مستمر و دقیق نظارت شود.

وی ادامه داد: باید تدابیر لازم به گونه ای اندیشیده شود که متناسب با نیاز مردم، کالای مورد نظر در بازار عرضه شود و قیمت ها خارج از قوانین افزایش نداشته باشد.

نجفی گفت: اکنون در بخش پروئین با اندکی افزایش قیمت مواجه بودیم ولی برخلاف این امر، فضای بازار مثبت است و توزیع و عرضه بدرستی شکل می گیرد.

وی با اشاره به وضعیت قیمت برخی از تولیدات خارج از حوزه غذایی، افزود: بر اساس گزارش های ارائه شده، برخی از کالاها با قیمت پایین ارز خریداری شده ولی در زمان مناسب توزیع نشده از این رو زمینه تلاطم در بازار را فراهم کرده است. 

استاندار البرز اضافه کرد: علاقمند به ایجاد فضایی توام با کشف، ضبط و بازرسی در استان نیستیم چراکه سرمایه گذاران و اصناف را بسیار قابل احترام و همراه می دانیم ولی از فعالان این عرصه انتظار می رود در این شرایط تعامل بیشتری برای ایجاد ثبات در بازار داشته باشند.

وی گفت: نباید شرایط به گونه ای باشد که انبارهای احتکار وجود داشته باشد به این دلیل که چنین رفتارهایی تنش ها و ناآرامی های بازار را افزایش می دهد و زمینه نیل به اهداف دشمنان را فراهم می کند.

نجفی با اشاره به فروشگاه های زنجیره ای در البرز افزود: از فعالیت چنین فروشگاه هایی در استان استقبال می کنیم و البته بر این باور هستیم که اصناف و مغاره های کوچک نیز باید حفظ شوند.

وی عنوان کرد: فروشگاه های زنجیره ای که در استان شعب دارند باید با امور مالیاتی و شهرداری ها ارتباط و تعامل داشته باشند چراکه ارزش افزوده ای که از مردم گرفته می شود، متعلق به استان است.

بيشتر
نسخه قابل چاپ

تحت نظارت وف بومی