• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/2/2 يكشنبهاستاندار مرکزی:
احداث بازارچه های صنایع دستی گامی مهم در حمایت از تولید داخلی است
آقازاده استاندار مرکزی در آیین آغاز عملیات اجرایی سیزدهمین بازارچه صنایع دستی استان در شهر نیم ور، گفت:احداث بازارچه های دائمی صنایع دستی در استان گامی مهم در حمایت از تولید کنندگان و ایجاد بازار های فروش جدید است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: حمایت از صنایع دستی و توسعه تولید آن، حمایت از کالای کاملا ایرانی است که از مصالح، ابزار، هنر و نیروی انسانی کاملا بومی بهره می برد، از این رو احداث بازارچه های دائمی صنایع دستی در استان گامی مهم در حمایت از تولید کنندگان و ایجاد بازار های فروش جدید است .

وی افزود:امیدوارم با پیگیری و حمایت نماینده مجلس، مدیرکل میراث فرهنگی و دیگر مسئولان هر چه زودتر این بازارچه احداث شود و در دهه فجر 97 به بهره برداری برسد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان نیز در حاشیه این مراسم گفت: در دولت تدبیر و امید، احداث 12 بازارچه دائمی صنایع دستی در استان هدف گذاری شد که از این میان 4 بازارچه در شهرهای اراک، محلات، خمین و خنداب با مرمت بناهای تاریخی ایجاد شده است. همچنین 6 بازارچه نوساز در شهرهای ساوه، دلیجان، خمین، قورچی باشی، شازند و آشتیان نیز احداث شد و بازارچه شهرهای کمیجان و فراهان نیز در دست احداث است.

حسینی افزود: حمایت از صنایع دستی، نمود عینی اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی است و از سوی دیگر منبع بسیار مناسب تولید شغل برای جویندگان کار است چراکه با آورده بسیار اندک مالی و تلفیق آن با هنر می توان سود کلان اقتصادی را بدست آورد. 

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گفت: این بازارچه در شهر نیم‌ور با 10 غرفه مجهز ساخته می شود و به صورت تقریبا رایگان در اختیار هنرمندان برجسته این شهر قرار می گیرد .

وی افزود: بر این اساس  هنرمند تنها کافی است هزینه ماهیانه آب، برق و گاز کارگاه خود را تقبل کند و کل بنا را بصورت رایگان دریافت نماید و  در مقابل باید صنایع دستی با کیفیت و مورد تائید اداره کل میراث فرهنگی را ارائه نماید.

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ

تحت نظارت وف بومی