• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/3/5 شنبه
وزیر نیرو در بوشهر: ۷.۵ میلیارد متر مکعب آب آشامیدنی در کشور تامین می‌شود
وزیر نیرو با اشاره به تامین ۷.۵ میلیارد متر مکعب آب در کشور گفت: تفکیک آب آشامیدنی از آب مورد نیاز دیگر بخش‌ها از جمله تامین آب از پساب فاضلاب در دستور کار قرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، رضا اردکانیان در نشست بررسی مشکلات حوزه آب و برق شهرستان‌های بوشهر و گناوه و دیلم  با بیان اینکه بد مصرفی یکی از چالش‌های مهم در بخش آب است اظهار داشت: یکی از مشکلات اصلی کشور در حوزه آب و برق بد مصرفی است که این مهم باید اصلاح شود.

وی، با بیان اینکه نیاز است همه از بد مصرفی خارج شوند افزود: منابع تجدیدپذیر و تجدید ناپذیر در جامعه وجود دارد که انسان جزء  منابع تجدید پذیر است که خوشبختانه کشور از این بعد غنی است.

وی بیان کرد:استفاده مناسب از ظرفیت نیروی انسانی و مغتنم شمردن فرصت‌ها از منابع مهم تجدیدپذیر و تجدیدناپذیر در کشور قابل تامل است.

وزیر نیرو، با بیان اینکه منابع تجدیدناپذیر بی رحمانه‌ترین شکل، مصرف می‌شود گفت: منابع آبی کشور جزء منابع تجدید ناپذیر است که برای حفظ آن باید از بد مصرفی خارج شویم.

اردکانیان با بیان اینکه سالانه 7.5 میلیارد متر مکعب آب آشامیدنی تامین می‌شود تصریح کرد: در کشور سالانه 7.5 میلیارد متر مکعب آب آشامیدنی تامین می‌شود که  تفکیک آب آشامیدنی از آب مورد نیاز دیگر بخش‌ها از جمله تامین آب از پساب فاضلاب در دستور کار قرار دارد.

 وی با بیان اینکه سالانه 4.3 میلیارد متر مکعب پساب فاضلاب در اختیار بهره‌برداران است گفت: بیش از 3 میلیارد متر مکعب آن سالانه از دسترس خارج می‌شود و کنترل نشدن 3 میلیارد متر مکعب فاضلاب سبب ایجاد آلودگی می‌شود.

وزیر نیرو با بیان اینکه پساب فاضلاب  یک منبع مهم در تامین آب مورد نیاز صنایع و معادن است گفت:  3 میلیارد متر مکعب فاضلاب که از دسترس خارج می‌شود در صورت تصفیه در صنعت و معادن قابل استفاده است.

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ