• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/6/31 شنبهاستاندار یزد در مراسم رژه نیروهای مسلح استان:
ایران اسلامی توانمندتر و قدرتمندتر از همیشه است
مراسم رژه نیروهای مسلح استان یزد همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌ جمعه یزد، استاندار یزد و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس مراسم رژه حماسی نیروهای مسلح استان یزد با حضور "آیت‌الله محمدرضا ناصری " نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه یزد، "محمود زمانی قمی" استاندار یزد، "محمدعلی طالبی" معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، "‌سیدابوالفضل موسوی" ‌نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی، "‌حجت الاسلام والمسلمین محمد صدوقی" ‌یادگار سومین شهید محراب، سرپرست فرمانداری یزد، ‌فرماندهان نظامی و انتظامی استان، اعضا‌ی شورای تأمین و جمعی از مسئولان و مقامات ارشد استان در حدفاصل میدان حضرت امام علی (ع) تا میدان حضرت امام حسین (ع) یزد برگزار شد.
استاندار یزد در این مراسم ضمن تسلیت سالروز شهادت حضرت امام سجاد(‌ع) ‌ و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس،‌ گفت: کربلایی شدن مهم ترین ویژگی و تنها رمز ماندگاری ارزش‌های‌ دفاع مقدس است.
"‌محمود زمانی قمی" ‌سی و یکم شهریورماه را یادآور حمله ناجوانمردانه بعث عراق به مرزهای جغرافیایی و عقیدتی ایران اسلامی دانست و ادامه داد:‌ جنگ تحمیلی جدا از حوادث تلخی که داشت، ‌نتایجی شیرین و جاوید به همراه داشت که آن مقاوت و پایداری مردم بود و اینکه در این دفاع مقدس حتی یک میلیمتر از خاک ایران عزیز به دشمنان داده نشد.
وی با اشاره به اهمیت مرور جنگ‌های تاریخ در نقاط مختلف دنیا،‌ افزود:‌ هیچ کدام از جنگ‌هایی که تاکنون در جهان رخ داده مانند هشت سال دفاع مقدس در ذهن ها و قلبها جاویدان و ماندگار نشده است.
زمانی قمی هشت سال دفاع مقدس را ‌متاثر از نهضت کربلا و واقعه عاشورای حسینی دانست و خاطرنشان کرد: کربلایی شدن مهم ترین ویژگی و تنها رمز ماندگاری ارزش‌های دفاع مقدس است.
استاندار یزد با بیان اینکه صداقت در گفتار و رفتار یکی از بارزترین ویژگی‌های رزمندگان و فرماندهان هشت سال دفاع مقدس بود، گفت: رزمندگان ایران اسلامی با ملاک قرار دادن رفتار و منش شهدای کربلا در برابر دشمن بعثی و دیگر متحدانش جانانه و فداکارانه ایستادگی کردند.
رئیس شورای تامین استان با تاکید بر ضرورت آمادگی کشور در برابر قدرت هایی که چشم طمع به خاک ایران دارند، ادامه داد: امروز جمهوری اسلامی ایران توانمندتر و قدرتمندتر از همیشه است.
‌وی هدف انقلاب اسلامی را هدفی منطقی، انسانی و الهی دانست و افزود: نظم انقلاب اسلامی نظم مستکبران جهان را برهم زده است.
زمانی قمی در پایان سخنان خود با بیان اینکه جهانخواری، کشتار‌، ظلم و زورگویی قاعده نظم استکبار است، ‌خاطرنشان کرد:‌ انقلاب اسلامی با صدور ارزش‌های معنوی و انسانی خود توطئه‌های دشمنان را در نقاط مختلف جهان خنثی کرده است و بدخواهان نظام جمهوری اسلامی ایران بقای این انقلاب را مستحکم تر از همه سال های گذشته به تماشا خواهند نشست.
گفتنی است در این مراسم ده‌ها گروهان نمونه استان یزد از روبروی جایگاه ویژه رژه رفتند و آمادگی خود را در دفاع از ایران اسلامی به نمایش گذاشتند.
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ

تحت نظارت وف بومی