• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/6/29 چهارشنبهاستاندار کرمانشاه:
زیرساخت های لازم برای تردد زایران اربعین در مرز رسمی خسروی فراهم است
استاندار کرمانشاه گفت: زیرساخت های لازم برای تردد 400 هزار تن از زایران اربعین حسینی در مرز رسمی خسروی فراهم شده و در این خصوص اقدامات گسترده ای از سوی دستگاه های مرتبط در دست انجام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ دکتر اسد اله رازانی در نشستی با حضور معاون وزیر کشور و مقامات عراقی و اعضای ستاد اربعین استان کرمانشاه در محل پایانه بین المللی مرز رسمی خسروی افزود: تردد 400 هزار زایر اربعین حسینی از مرز رسمی خسروی طبق توافقانامه ای که بین 2 وزیر جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق صورت گرفته ، قطعی شده است.

وی اظهار کرد: تردد زایران اربعین حسینی از مرز رسمی خسروی سعادت بسیار بزرگی است که نصیب مردم استان کرمانشاه شده است و امید است که با ایجاد زیرساخت های لازم و پذیرایی شایسته از زایران میزبان خوبی برای آن ها باشیم.

وی همچنین در ادامه گفت: طبق تصیم ستاد مرکزی اربعین حسینی امسال قرار است زایران استان های 2آذربایجان شرقی و غربی ، اردبیل، زنجان ، کردستان و کرمانشاه از مرز رسمی خسروی عازم عتبات عالیات شوند.

استاندار کرمانشاه همچنین از تردد زایران کشورهای خارجی از مرز رسمی خسروی به عراق در ایام اربعین حسینی خبر داد.

دکتر رازانی گفت: از سه ماه پیش که تصمیم وزارت کشور مبنی بر تردد زایران از مرز رسمی خسروی ابلاغ شد اقدام های گسترده ای از جمله بهسازی جاده ها، ایجاد روشنایی، اضافه کردن گیت های ورود و خروج تا 60 گیت، ایجاد توقف گاه در 6 نقطه با ظرفیت 50 هزار خودرو در مسیر قصرشیرین تا مرز خسروی ، روکش آسفالت و ایجاد سرویس های بهداشتی انجام شده است.

وی افزود: مرز رسمی خسروی با داشتن قدمت طولانی در تردد زایران یک مرز آباد است و زیرساخت های موجود در آن از سایر مرزهای کشورمان آماده تر است و و تنها باید امکانات موجود را تقویت می کردیم.

وی گفت: همچنین در 2 بحث اسکان و تغذیه نیز اقدام ها و هماهنگی لازم انجام شده و شهرداری منطقه هفت تهران نیز ماموریت پشتیبانی از ستاد اربعین استان کرمانشاه را دارد که با تامین تعدادی اتوبوس و کار نظافت و تنظیف مسیر در کنار ما است.

دکتر رازانی بیان داشت: امروز نیز جلسه ای با حضور سپهبد محمد بدر نماینده ویژه وزیر کشور عراق و هیات عالی رتبه عراقی در خصوص بخش مربوط به آن سوی مرز و استان دیالی تشکل شد که طرف عراقی اعلام آمادگی کردند.

استاندار کرمانشاه در ادامه اظهار کرد: اقدام ها و تدارک لازم از سوی مقامات عراقی در حال انجام است و در صورت نیاز تدارکانی برای تامین خودرو ایجاد موکب نیز هماهنگی هایی با طرف عراقی انجام شد و قرار شد جزییات بیشتر در کارگروه ها و کمیته های مشترک اجرایی انجام شود.

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ