• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/4/2 شنبهاستاندار سمنان:
تمامی دانشگاهیان و پژوهشگران را برای طرح و ارائه ایده های نو برای اشتغال زایی و عبور از تحریم ها فرا می‌خوانیم/ نسبت به سرمایه گذارانی که تلاش می کنند تا تولید و اشتغال حفظ شود، متعهدیم
سید شهاب الدین چاوشی در جلسه شورای برنامه ریزی و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان ، گفت: تمامی دانشگاهیان و پژوهشگران را برای طرح و ارائه ایده های نو برای اشتغال زایی و عبور از تحریم ها فرا می‌خوانیم .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛  استاندار سمنان در جلسه شورای برنامه ریزی و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان گفت: گفت: تمامی دانشگاهیان و پژوهشگران را برای طرح و ارائه ایده های نو برای اشتغال زایی و عبور از تحریم ها فرا می‌خوانیم .

وی در بخش دیگری از صحبت هایش افزود: نسبت به سرمایه گذارانی که تلاش می کنند تا تولید و اشتغال حفظ شود، متعهدیم و باید با فرصت طلبانی که دنبال سو استفاده از شرایط کشور هستند، برخورد شود.
وی افزود: با توجه به شرایط روز کشور باید از توانایی های داخلی خود استفاده کنیم و بیاندیشیم که چگونه می توانیم از جنگ اقتصادی که به جمهوری اسلامی تحمیل شده است عبور کنیم و به پیروزی برسیم و ما اطمینان داریم که در این نبرد و در این جنگ اقتصادی تحملی پیروز خواهیم بود.
ایشان اظهار داشت: ما هیچگاه از تحریم و جنگ استقبال نکرده‌ایم و نمی کنیم اما در شرایطی که استکبار جهانی استقلال کشور را نشانه رفته است باید با همراهی و همدلی مردم این توطئه ها را خنثی کنیم.
 رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان گفت: بحمدالله زیرساخت‌ها و بنیه اقتصادی کشور ما به گونه ای است که اگر همدل باشیم می‌توانیم از این بحران هم مثل گذشته موفق و سربلند عبور کنیم.
 مقام عالی اجرایی استان سمنان گفت: ملت ما در گذشته نشان داد همیشه و در شرایط سخت توانسته است در عرصه‌های مختلف، توفیقات بسیار قابل قبولی کسب نماید، در فناوری هسته‌ای، نانو، در علوم پزشکی و علوم مختلف پیچیده پیشرفت های بسیار بزرگی داشته ایم.
ایشان افزود: باور داریم که اگر ملت و نظام اراده کند و تلاشش را بیشتر کند، خداوند متعال هم رحمتش را شامل حال ما می کند هر شرایط سختی آسان خواهد شد.
 رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان اظهار داشت: باید تغییر الگوی کشت در بخش کشاورزی و کاشت محصولات کم آب که در دستور کار است با سرعت بیشتری پیگیری گردد و به نتیجه برسد.
 وی اذعان داشت: اجانب هر روز به دنبال شروع یک بازی جدید برای مقابله با ملت ایران هستند، لذا باید از فرصت ها به درستی برای خروج کشور از شرایط تحریم های احتمالی بهره بگیریم.
 استاندار سمنان افزود: هدف گذاری استان برای صادرات غیر نفتی یک میلیارد دلار است و از همه مدیران و دست اندرکاران باید به شکل جدی این موضوع را دنبال کنند و به نتیجه برسانند.
 نماینده عالی دولت در استان سمنان افزود: لازم است تا مردم از شرایط کشور بدون ایجاد دغدغه کاذب آگاه باشند و تریبون های عمومی و صدا‌ و سیما مردم را برای همراهی با دولت دعوت کنند.
چاوشی گفت: ما نسبت به سرمایه گذارانی که تلاش می کنند تا تولید و اشتغال حفظ شود، متعهدیم و چنین افرادی که برای حفظ استقلال کشور مجاهدت می کنند باید مورد توجه جدی دستگاه های دولتی قرار گیرند و از آن سو با فرصت طلبانی که می خواهند با ایجاد تلاطم در بازار و برهم زدن شرایط اقتصادی از آب گل آلود ماهی بگیرند باید به شدت برخورد شود.
 استاندار سمنان گفت: با تمهیداتی که اندیشیده شده در تامین نیازهای عمومی کشور هیچ مشکلی وجود ندارد و باید مراقبت شود تا  فضا برای فرصت طلبان برای سو استفاده و سودجویی مهیا نشود.
رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان اظهار داشت: تمامی دانشگاهیان و پژوهشگران را برای طرح و ارائه ایده های نو برای اشتغال زایی و عبور از تحریم ها فرا میخوانیم و از هر فکر و اندیشه ای که به این مباحث کمک کند با کمال میل استقبال می کنیم.
 وی خاطر نشان ساخت: این بار دشمن نه با جنگ نظامی که با جنگ اقتصادی پا به میدان گذاشته است و حتی اگر اروپایی ها نتوانند تضمین های لازم را فراهم کنند، ایران می تواند با بکارگیری منابع داخلی و همراهی و همگرایی ملت شرایط جدید را به بهترین نحو مدیریت کند.
 چاوشی افزود: انشالله با رهنمودهای مقام معظم رهبری و وفاق سران قوا مطمین هستیم روزهای بسیار با نشاطی را خواهیم داشت و با ایمان به خدا و آرمان های انقلاب اسلامی در این مسیر هم پیروز خواهیم بود.
 استاندار سمنان در بخش پایانی صحبت هایش بر الزام حضور همه مدیران در جلسات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و گفت: کاری مهم تر از این جلسه نداریم و بهانه ای برای عدم حضور مدیران پذیرفته نیست.
 وی همچنین از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی که در جلسات شرکت می کنند، تشکر کرد و افزود: حضور نمایندگان مردم در این جلسه باعث دلگرمی است.
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ

تحت نظارت وف بومی