• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/9/27 دوشنبهوزیر اطلاعات در بجنورد:
رویکرد وزارت اطلاعات ارتقاء سطح امنیت اقتصادی است
وزیر اطلاعات در نشست شورای اداری استان خراسان شمالی گفت: رویکرد وزارت اطلاعات حمایت از سرمایه گذاران و ارتقاء سطح امنیت اقتصادی است.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سید محمود علوی در این نشست با تاکید بر اینکه وجود امنیت از ویژگی های جامعه مهدوی است، اظهار داشت: شرط تحقق آرمان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال و امنیت و سلامت اقتصادی است و باید از سرمایه گذار به جای سرمایه دار حمایت کنیم.
محمود علوی به لزوم حمایت از سرمایه گذران برای ایجاد فرصت شغلی گفت: صاحبان سرمایه در صورت وجود امنیت پا به عرصه می گذارند.
دکتر علوی با بیان اینکه برخوردهای قهرآمیز و خشن در مواجهه با تخلفات اقتصادی موجب فرار سرمایه و عدم ترغیب فعالان اقتصادی در بازار می شود، افزود: برای حل مشکل تولید و اشتغال باید در جهت امنیت سرمایه داری گام برداریم و از راهکارهایی که به سرمایه گذاری لطمه می زند پرهیز کنیم.
وزیر اطلاعات با تاکید بر مقابله با موانع سرمایه گذاری در جامعه گفت: باید سرمایه داران احساس حرمت کنند چرا که می توانند فرصت های شغلی زیادی برای افراد بیکار بوجود بیاورند و همچنین دکتر علوی اقتصادی را مقاوم دانست که در آن فساد نباشد.
سید محمود علوی با اشاره به وجود جریان های مختلف سیاسی و مذهبی در جامعه گفت: بر اساس آموزه های قرآن، نظام اسلامی باید عدالت و امنیت را برای همگان برقرار کند.
دکتر علوی گفت: وزارت اطلاعات وحدت و همدلی جامعه را اساس کار خود قرار داده است و با بکارگیری روش های عالمانه از بروز چالش ها و اختلافات جلوگیری می کند.
وزیر اطلاعات با اشاره به تلاش های مدیر کل سابق اطلاعات استان خراسان شمالی در طول 6 سال گذشته از ایشان تکریم و مدیر کل جدید را معرفی و منصوب کرد.
‍  در ادامه این نشست استاندار خراسان شمالی هم تقویت امنیت نرم را در جامعه امروزی گریز ناپذیر دانست و افزود: امروز شاهد گذار از امنیت سخت به امنیت نرم هستیم و فناوری اطلاعات و ارتباطات توجه و تعریف جدیدی از قدرت و امنیت را برای ما مشخص می کند وامیدواریم توجه به قدرت نرم افزایش یابد.
محمد رضا صالحی گفت: توجه به قدرت نرم در جمهوری اسلامی ایران بحث جدیدی نیست و این موضوع با تغییر تابلوی وزارت جنگ به وزارت دفاع با دستور امام راحل به دولت موقت پایه گذاری شد و این تغییر یعنی جمهوری اسلامی به دنبال قدرت نرم است بر اساس مبانی فکری دینی ما و مبانی انسانیت در برابر هر ظالمی می ایستیم و از هر مظلومی دفاع خواهیم کرد.
صالحی مطرح کرد: اگر امنیت را عامل اصلی رضایتمندی مردم بدانیم باید جامعه ای امن و نه امنیتی ایجاد کنیم چرا که در جامعه امن بیم و ترس معنایی ندارد و مردم با مسئولان و زمامداران خود بدون واهمه سخن می گویند و ارتباط برقرار می کنند.
وی تصریح کرد: امنیت بنیادی ترین نیاز انسان در زندگی فردی و اجتماعی است و این موضوع به طور کامل در جمهوری اسلامی ملموس بوده و این در حالی است که امروز شاهد جنگ و درگیری در نقاط مختلف منطقه هستیم.
صالحی بحث جریان عدالت و انصاف را بنیادی ترین موضوع امنیت دانست و گفت: برقراری عدالت موجب می شود تا رابطه مردم با یکدیگر و مردم با حاکمان و مسئولان بر اساس اعتماد متقابل شکل بگیرد و در ادامه خوش بینی مردم به هم و خوش بینی مردم به حاکمان را رقم می زند.
وی تصریح کرد: فقدان انصاف و عدالت، رواج سوء ظن و بدبینی و پندار توطئه همیشگی مردم علیه حکومت باعث می شود ما آزادی ها و حقوق شهروندی را محدود کنیم تا بتوانیم یک جامعه امنیتی ایجاد کنیم و در این جامعه لحظه به لحظه افراد یکدیگر را هل می دهند و در اینجا ارتباط دیگر معنی خاصی نخواهد داشت.
نماینده عالی دولت در خراسان شمالی اظهار داشت: در جامعه امن حاکمان و حکومت مردم را زیر دست خود نمی دانند و نگاه آزادی بیان و آزادی پس از بیان به لحاظ عدالت وجود دارد و در گام نخست مردم را با حقوق خود آشنا کرده و با تقویت و آموزش های لازم توانمندی های آنان را در جایگاه اصلی خود قرار می دهند.
صالحی افزود: ارتقاء قدرت روابط اجتماعی و گفت وگو در دنیا و جامعه و بین اقوام و گروه های مختلف که قطعا منجر به جلب رضایت مردم و اعمال قدرت نرم خواهد شد، مبناء کار ما خواهد بود.
وی به اقدام مثبت دکتر روحانی پس از رای اعتماد مجلس اشاره داشت و مطرح کرد: در پیوست ابلاغ وزراء دستورات خاصی به عنوان خط مشی وزارتخانه ها اعلام کردند و ما توقع داریم در راستای این ابلاغیه حرکت کنند.
‍  صالحی تضمین حقوق شهروندی و تاکید بر رعایت امنیت اقتصادی و محیط مساعد و غیر امنیتی کسب و کار را از موارد این ابلاغیه عنوان کرد و گفت: خراسان شمالی از توانمندی های بالقوه فراوانی برخوردار است و امروز شاهد هجوم افراد مختلف برای سرمایه گذاری و تبدیل این ظرفیت های بالقوه به بالفعل هستیم. 
وی مطرح کرد: یقینا با حمایت و مشارکت مجموعه شورای تامین و اداره کل اطلاعات استان در راستای کمک به سرمایه گذاران داخلی و خارجی، تبدیل خام فروشی به فرآوری و حمایت از مشاغل موجود و تقویت و توسعه آن ها موفق خواهیم بود.
صالحی خاطرنشان کرد: مشارکت موثر در برنامه های مقابله با فساد و قاچاق، حفاظت از حقوق همه گروه های قومی و مذهبی و دینی و اجتماعی، تامین ملزومات امنیتی توسعه جهانگردی، افزایش توان کارشناسی و دانش سازمانی برای تامین اطلاعات راهبردی و ارائه مشاوره و تصمیم سازی به تصمیم گیران استان، تقویت مشارکت سیاسی و دوری از برخوردهای نامناسب با فعالان سیاسی و اجتماعی از دیگر تاکیدات رئیس جمهوری است که باید با همکاری همه جانبه برای تحقق این اهداف بکوشیم.
استاندار خراسان شمالی گفت: اگر با کمک مباحث خاص امنیتی و نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی بتوانیم آرامشی را در جامعه برقرار کنیم تا در سایه آن دیگران بتوانند در رشد سیاسی، اجتماعی و فرهنگی نقش خود را ایفا کنند موفقیت بزرگی خواهد بود.
صالحی افزود: مبناء فکری جمهوری اسلامی و به ویژه در دولت یازدهم ودوازدهم رویکرد اجتماعی شدن مباحث مختلف است تا با شناسایی آسیب های اجتماعی برای پیشگیری و مقابله از این رویکرد بهره مند شویم و در این راستا باید نقش خانواده و بانوان پررنگ شود.
صالحی به آمادگی استان برای تبدیل به پایلوت گفت وگوی ملی خانواده اشاره داشت و بیان کرد: با توجه به این که موضوعات سبک زندگی اسلامی ایرانی برای نخستین بار از سوی مقام معظم رهبری در این استان مطرح شد، در سفر اخیر معاون رئیس جمهوری در امور بانوان و خانواده به خراسان شمالی این آمادگی مطرح شد.
وی با اشاره به فضای حاکم توام با آرامش در خراسان شمالی، تصریح کرد: در مراسم معارفه خود اعلام داشتم که هیچ مدیری حق ندارد علیه جراید و رسانه ها شکایت کند و هم اکنون نیز به این گفته باور دارم و پایبند هستم ولی انتظار من از رسانه ها رعایت انصاف و عدالت است که با فضای همدلی ایجاد شده بین مسئولان و رسانه ها این امر تاکنون محقق شده است.
صالحی افزود: نقش رسانه ها و خانه تشکل ها در تزریق امید و نشاط در جامعه و در ادامه آن تقویت جمهوری اسلامی برای این که به عنوان الگویی خوب و موفق در دنیا معرفی شود، بسیار موثر است.
در ادامه این نشست نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با اشاره به آموزه های دینی تاکید کرد: نیروهای اطلاعاتی سربازان گمنامی هستند که بدون چشمداشت مشغول به خدمت اند و بسیاری از خطرات و آسیب ها را دفع می کنند و گمنام بودن برای این افراد لذت بخش و گره گشایی از مشکلات مردم برایشان نشاط انگیز است.
حجت الاسلام یعقوبی افزود: اداره کل اطلاعات سهم و نقش مهمی در ایجاد امنیت و آرامش جامعه عهده داراست.
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ