• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/5/28 يكشنبه
استاندار زنجان: زنده نگه داشتن یاد شهدا در حفظ آرمان‌ها، اهداف و اخلاق نیک آن هاست
استاندار زنجان با بیان اینکه زنده نگه داشتن یاد شهدا در حفظ آرمان‌ها، اهداف و اخلاق نیک آن هاست، خاطرنشان کرد: شهدا انسان هایی راستگو، درستکار، اهل بخشش، متواضع و پاک سرشتی بودند که باید اخلاق و سیره آنها در جامعه ترویج شود.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ اسداله درویش امیری در جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت استان که با حضور مشاور وزیر در امور ایثارگران برگزار شد، با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در زمینه زنده نگه داشتن یاد و راه شهدا اظهار کرد: زنده نگه داشتن یاد شهدا فقط به نامگذاری چند کوچه و خیابان ختم نمی شود بلکه می بایست به آرمان های اصیل، اهداف و اخلاق شهیدان پایبند ماند.
مقام عالی اجرایی استان ادامه داد: باید فرهنگ و اخلاق شایسته شهیدان بعنوان فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه توسعه و ترویج یابد.
وی در ادامه به برخی از ویژگی های تاریخی و فرهنگی استان زنجان که موجب شده القابی همچون پایتخت شور و شعور حسینی و دیار غواصان دریادل را داشته باشد اشاره کرد و گفت: بدلیل تشکیل اجتماع بزرگ حسینیان در 8 و 11 ماه محرم در دسته های عزاداری حسینیه و زینبیه اعظم زنجان، این شهر بعنوان پایتخت شور و شعور حسینی شهرت منطقه ای و جهانی دارد.
استاندار زنجان با بیان اینکه استان زنجان در دوران انقلاب اسلامی و استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران نقش موثری داشته و 586 آزاده سرافراز دارد، گفت: در زمانی که جمعیت استان زنجان بین 550 تا 600 هزار نفر بود، 3هزار شهید تقدیم آرمان های انقلاب و نظام نموده اند به گونه ای که رهبر معظم انقلاب در سفر به زنجان، این شهر را دیار غواصان دریادل نامیدند و امروزه نیز زنجانیان در دفاع از حرم ائمه اطهار نیز سهیم هستند.
درویش امیری با اشاره به وجود بیش از 1200 هیئت مذهبی در استان که زنجان را به پایگاه عظیم شیعی و کرسی فقاهت تبدیل کرده و وجود مراجع و شخصیت های بزرگ دینی در زنجان، اضافه کرد: استان زنجان بدلیل برنامه های فرهنگی و پذیرایی مناسبی که از مهمانان این استان انجام می دهد به میزان مهربان شهرت دارد و به واسطه فعالیت 360 تشکل مردم نهاد و خیریه به شهر کریمان شهره است.
مقام عالی استان همچنین به استقبال گسترده مردم زنجان از اجرای نمایش فصل شیدایی در زنجان اشاره کرد و افزود: حضور چندین هزار نفر در 12 شب اجرای این نمایش نشان می دهد که مردم از کارها و اقدامات جدید و غیرکلیشه ای استقبال می کنند و ضرورت دارد این قبیل برنامه های فرهنگی حداقل دو بار در سال در استان تهیه و اجرا شود.

بيشتر
نسخه قابل چاپ

تحت نظارت وف بومی