منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
رويدادها
لینک مهم
ورود
عناوين ديگر
1384/10/11 يكشنبه استاندار آذربايجان شرقي در مراسم معارفه شهردار جديد تبريز: شهرداري نمود عيني خدمات رساني به مردم است استاندار آذربايجان شرقي گفت: شهرداري‌ها نمود عيني خدمات رساني به آحاد مردم هستند. به گزارش دريافتي پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور، محمد معمارزاده روز شنبه در آيين معرفي شهردار جديد تبريز با بيان اين مطلب كه شهرداري تنها نهادي است كه آحاد مردم خدمات آن را شبانه روز لمس مي‌كنند، افزود: شهرداري‌ها سازماني بسيار گسترده و وسيعي است كه اثرات عملكرد آن در تمام شئون زندگي مردم اثرگذار است.
وي، از شهرداري‌ها به عنوان سازماني اجتماعي، سياسي، فرهنگي و امدادي ياد كرد كه فردي كه در راس آن قرار مي‌گيرد، بايد حايز شرايط مزبور بوده باشد.
معمار زاده اظهارداشت: اگر در جايي مردم احساس تنگنا در خدمات شهرداري كنند آثار منفي بر عملكرد مجموعه نظام خواهد داشت.
وي تصريح كرد: شهرداري‌ها به خصوص در كلان شهرها مركز مطالبات و انتظارات مردم است كه بايد اين خواسته‌ها به نحو شايسته‌اي برآورده شود تا صاحبان حق به حق خود برسند.
استاندار آذربايجان شرقي، تبريز را از لحاظ گستردگي جمعيت سومين شهر در سطح كشور توصيف كرد و گفت: اين شهر كهن بايد با توجه به چنين حجم جمعيتي و پيشينه بسيار درخشان خود ساخته شود.
معمارزاده تاكيد كرد: شهري كه در آن ‪ ۱۴‬مركز دانشگاهي وجود داشته و از وجود بيشترين تعداد نخبگان در عرصه‌هاي گوناگون بهره‌مند است بايد جايگاهي راضي‌كننده از وضع موجود داشته باشد.
وي خاطرنشان ساخت: تبريز شهر اولين ها، بيشتر از آنچه كه تاكنون نشان داده است استعداد، ظرفيت و توانايي پيشرفت و توسعه دارد كه اين امر بايد به دست مديران آن به فعل تبديل شود.
معمارزاده، رسيدگي به مشكلاتي همچون حمل ونقل عمومي، آتش نشاني، فضاي سبز، فرهنگ سراها و ترافيك را از جمله مسايلي عنوان كرد كه بايد شهردار جديد بيشتر به آنها بپردازد.
گزارش ايرنا حاكي است، عليرضا نوين به عنوان پنجاه وچهارمين شهردار تاريخ كهن شهر تبريز امروز در تالار اجتماعات شهرداري اين شهر معرفي شد.
كلان شهر تبريز با يك ميليون و ‪ ۸۰۰‬هزار نفر جمعيت، يك هزار و ‪ ۱۸۰‬كيلومتر مربع وسعت دارد و در ‪ ۶۱۹‬كيلومتري غرب تهران واقع شده است.
بيشتر
نسخه قابل چاپ

تحت نظارت وف بومی