• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/10/20 چهارشنبه
نشست صميمي كاركنان اداره كل توسعه منابع انساني با معاون توسعه مديريت و منابع/ تأكيد ناصريان بر توانمندسازي و ساماندهي نيروهاي وزارت كشور
معاون توسعه مديريت و منابع وزارت كشور گفت: اداره كل توسعه منابع انساني از واحدهائي است كه اگر دقیق و کامل كاركند کل نيروهاي وزارتخانه توانمند خواهند بود.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور، جواد ناصريان معاون توسعه مديريت و منابع وزارت كشور امروز در نشست صميمي كاركنان اداره كل توسعه منابع انساني با تأكيد بر ضرورت توانمندسازي كاركنان و نگاه علمي به سيستم انجام كار گفت: اگر بتوانيم با تقويت ارتباط با مركز آموزش و رفع نيازهاي علمي، توان علمي كاركنان را بالاتر ببريم علاوه تغيير مثبت در انجام امور بصورت سيستمي و ارتقاء كيفيت كار در وزارتخانه، عملكرد استانداری ها هم با كيفيت‌تر خواهد شد.
ناصريان با اعلام اينكه بايد از ظرفيت نيروهاي وزارتخانه براي ماندگاري تجربيات و بالا رفتن انگيزه كاركنان استفاده شود افزود: با اين نگاه متوسط تعداد مأموران شاغل در وزارت كشور را از 40 درصد به  حدود 15 درصد كاهش داديم و از ظرفيت و توانمندي كاركنان خود براي پست هاي مديريتي استفاده كردیم.
وي گفت:‌ دادن فرصت كافي به مديران براي اجرائي كردن برنامه‌هاي خود و تفويض اختيار به معاونان مي تواند به ارتقاء توانمندي همكاران كمك كند و معتقدم كيفيت نيرو از كميت آن مهمتر است و مي تواند هم در جهت سيستمي كردن كارها و هم جانشيني پروري در آينده تأثيرگذار باشد.
ناصريان با اشاره به تلاش حوزة معاونت توسعه مديريت و منابع به تأمين ابزار مورد نياز انجام امور به صورت سيستمي افزود: هر اندازه به سمت الكترونيكي و سيستمي كردن امور حركت كنيم حجم كار و فشار كاري كمتر خواهد شد. معاون توسعه مديريت و منابع وزارت كشور با تقدير از آقای خليلي مديركل سابق توسعه منابع انساني گفت: در سالهاي اخير با استفاده از ظرفيت و تجربه ايشان و ادامه اين تلاشها به مديريت آقاي روشن‌ضمير موفق شديم تغييرات را آغاز كنيم اما برای دستیابی به دو موضوع مهم يعني توانمندسازي و ساماندهي همكاران به عنوان دو رویکرد اصلي، بایستی بیش از پيش اهتمام داشته باشیم.
ناصريان، حوزه مديريت توسعه منابع انساني را حوزه‌اي پركار و محل مراجعه همكاران براي رفع مشكلات و گرفتاري‌هاي كاري و شخصي توصيف كرد و افزود:‌ به همكاران پرتلاش خودم توصيه مي كنم با سعه‌صدر و اخلاق خوب در كوتاه‌ترين زمان ممكن به امور مراجعان اين حوزه رسيدگي كنند.
وي در پايان به موضوعات مختلفي از جمله تلاش براي تعيين تكليف و یا افزايش رقم دريافتي كاركنان قراردادي، برگزاری نشست با بازنشستگان، تعيين پزشك و روانپزشك معتمد و فراهم ساختن زمينه حضور همكاران در فعاليتهاي فرهنگي و وزرشي براي ارتقاء سلامت جسمي و روحي آنان اشاره و از همه همكاران تشكر كرد.
در این نشست، کارکنان اداره کل توسعه منابع انسانی دغدغه ها و مشکلات خود را در فضائی دوستانه و کارشناسانه در موضوعاتی از قبیل؛ اضافه کار، تبدیل وضعیت کارکنان قراردادی و توجه ویژه به کارکنان شاغل در این بخش مطرح کردند و معاون وزیر کشور توضیحات متناسبی را در خصوص مطالب مطرح شده، ارائه کرد و ابراز امیدواری کرد؛ این جلسات، به صورت فصلی تکرار شود./
نسخه قابل چاپ

تحت نظارت وف بومی