• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1396/8/23 سه شنبهوزير كشور خبر داد:
بيش از ٩٠ درصد آب و برق مناطق زلزله زده وصل شده است/ تصميم گيري درباره ساخت خانه هاى زلزله زدگان با حضور رييس جمهور.
دکتر رحمانی فضلی صبح امروز در گفت و گوى زنده با برنامه حالا خورشید شبکه سه سیما گفت: آب و برق از اول حادثه قطع شد که اکنون ٩٠ درصد آب و برق اين مناطق وصل شده است و برای برقراري گاز نيز ابتدا باید نشتی ها برطرف شود .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور صبح امروز در گفت و گوى زنده با برنامه حالا خورشید شبکه سه سیما اظهار داشت: از دقایق ابتدایی همکاران ستاد بحران چه ملی چه منطقه ای براي خدمت رساني در محل حضور داشتند.
وی ادامه داد: مردم خوب ما علی‌رغم سختی‌ها بسیار باوقار و بامتانت درخواست هایشان را پیگیری کرده و با مسئولین همکاری می کنند، اولین گام ما این بود که هزینه های جانی را پایین بیاوریم اما متاسفانه تا كنون ۴۲۰ نفر جان خود را تز دست دادند و بیش از ۴۰۰۰ هزار نفر مصدوم داریم.
وزیر کشور تصریح کرد: البته برخی از این مصدومان سرپایی مداوا شده و یا به شهرهای دیگر منتقل شدند و با ۳۰ بالگرد كادر وزارت بهداشت، هلال احمر از ساعات اولیه تلاش های بسیار خوبی کردند.
رحمانی فضلی افزود: آب و برق از اول حادثه قطع شد که اکنون ٩٠ درصد آب و برق اين مناطق وصل شده است و برای برقراري گاز نيز ابتدا باید نشتی ها برطرف شود .
وی اضافه کرد: عده ای منازلشان خراب شده و عده ای دیگر هم به دلیل پس لرزه ها نمی توانند در خانه هایشان مستقر شوند در نتیجه مشکل چادر و پتو داشتیم كه شب گذشته با همکاری هلال احمر چادرهاى بيشتري به منطقه رسید اما به هر ترتیب منطقه وسیع است.
وزیر کشور با اشاره به اینکه ارتش و سپاه هم درحال کمک رسانی هستند گفت: خدمات رسانی از ۶ صبح روز گذشته شروع شده چرا که در ابتدا راه‌ها بسته بود و دوستان ما تا صبح در تلاش بودند که راه ها را باز کنند.
رحمانی فضلی تاکید کرد: ما از روستاها و مناطق مختلف بازدید کردیم و پای مشکلات مردم نشستیم همچنین شب گذشته جلسه ستاد بود كه موضوعات مورد نظر صورت جلسه شد.
وی با بیان اینکه مشکل مهم مردم در این منطقه ساخت و ساز منازلشان هست که به خاطر زمستان این كار با سختي هايي مواجه خواهد شد، اظهار داشت: ان شاء الله با تصمیماتی که رئیس جمهور می گیرند بتوانیم دست به دست نیروهای دیگر مشکلات مردم را حل کنیم.
وزیر کشور با اشاره اولویت های امدادرسانی مردم به این مناطق افزود: چادر، پتو و آب‌ های بسته بندی شده، نان و خرما بیشترین نیاز مردم این منطقه است که مردم به صورت خود جوش این اقلام را می فرستند.
وی تاکید کرد: شدت حادثه و توزیع جغرافیایی و اشکالاتی که وجود دارد به نحوی است که اگر عادی بود اسم آن را بحران نمی گذاشتند اما مردم ناراحت هستند زيرا فوتی دادند و تعدادي هم زخمی هستند که وارد کردن آنها در فضاهای دیگر آنها را عصبانی می کند لذا باید با تلاش مشکلات آنها را حل کرد.
وزیر کشور با بيان اينكه تمامي نيروها براي امدادرساني به مردم زلزله زده بسيج شده اند گفت: مسافت ها طولانی و خسارات زیاد است که قطعا انتقاد به امدادرساني ها وجود دارد اما این مسئله نبايد موجب تسویه حساب سیاسی و عقده گشایی شود لذا خوشبختانه مردم هم اینها را به خوبي تشخیص می دهند.
نسخه قابل چاپ