• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/6/21 چهارشنبهاستاندار کهگیلویه وبویراحمد:
چهار هزار میلیارد ریال تسهیلات سهم استان شد/تاکید روی طرح های نوین حوزه آی تی/طرح های اشتغال روستایی به شتاب خود ادامه دهند
علی محمد احمدی در کارگروه اشتغال و توسعه استان گفت: چهار هزار میلیارد ریال سهم تسهیلات استان در کنار آن یکهزار و ۸۷ میلیار ریال تسهیلات اشتغالزا درکمیته امداد امام خمینی(ره) پشتوانه مالی بزرگی برای رونق تولید و ایجاد اشتغال در مناطق مختلف بخصوص روستاهای استان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تسلیت فرا رسیدن ماه محرم و ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین( ع) و هفتاد و دو تن از یاران مخلص و جان برکف آن حضرت، تصریح کرد: جذب تسهیلات و هدفمندی آن در طرح های معرفی شده از سوی دستگاه های تخصصی در استان با نظارت و دقت بر هزینه آن شتاب گرفته است و این روند باید ادامه داشته باشد.
وی اظهار داشت: در حوزه اشتغال روستایی یکهزار و ۴۶۳طرح با اعتبار چهار هزار و ۶۷۹ میلیارد ریال و برآورد اشتغال هشت هزار و ۳۶۳ نفر از سوی دستگاه های تخصصی معرفی، تصوب و به بانک های استان اعلام شده که ۵۶۹ میلیارد ریال به تعدادی از این طرح ها پرداخت و اشتغال  برای۵۸۴ نفر ایجاد شده است.
احمدی عنوان کرد: در حوزه اشتغال فراگیر ۵۲۷ طرح با اعتبار یکهزار و ۹۳۶ میلیارد ریال اعتبار و پیش بینی اشتغال سه هزار و ۵۵۱ نفر به بانک ها معرفی شده که ۶۹ مورد با اعتبار ۶۵ میلیارد ریال قرارداد بسته شده و به تعداد ۶۷ طرح به مبلغ ۵۵ میلیارد ریال و اشتغال ۳۶۵ نفر تسهیلات پرداخت شده است.
استاندار به طرح های اشتغالزا در حوزه it ، طرح های دانش بنیان و استارت آپ ها در استان تاکید کرد و اظهار داشت: در این خصوص حرکت های خوبی در استان آغاز و گام های اساسی برداشته شده  و باید تلاش کنیم تا در این بخش جهشی ایجاد گردد.
احمدی با تاکید براینکه، همه دستگاه های اجرایی و بانک های عامل استان به دنبال طرح های نافع در استان باشند، اظهار داشت: طرح زنجیره تولید خوراک دام، طیور و آبزیان که در استان سرمایه گذار متقاضی آن است روند کاری آن انجام شود.
وی تاکید کرد: همه باید در استان در ایجاد اشتغال، درآمد وتولید تلاش کنند و بنگاه های تولیدی و یا تجاری مستقر در استان که مالیاتشان را در استانی دیگر واریز می کنند باید ملزم به پرداخت آن در استان شوند.
استاندار به برگزاری چهارمین نمایشگاه اشتغال، تولید و توسعه کار آفرینی با مدیریت دانشگاه علمی و کاربردی استان اشاره و تاکید کرد: این نمایشگاه که برای شناسایی فرصت های شغلی و منطقه ای و توسعه رشته های شغل محور در استان برگزار می شود، همه دستگاه های اجرایی همکاری لازم را در هرچه بهتر برگزاری آن به عمل آورند.
استاندار با بیان اینکه، بانک توسعه تعاون با توجه به سهم اعتبارات اشتغالزای خود نسبت به سایر بانک ها ۱۶ درصد پرداخت داشته و دیگر بانک ها بالای ۶۰ درصد اند، تاکید کرد: این بانک باید جوابگو باشد، علت این کوتاهی را بیان کند و خود را به دیگر بانک ها برساند در غیر این صورت موضوع را از طریق مرکز کشور پیگیری خواهم کرد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ

تحت نظارت وف بومی