• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/6/21 چهارشنبهاستاندار کهگیلویه و بویراحمد:
تلاش برای کاهش طلاق با برنامه علمی/ خروجی محوری آموزش ها و حرفه آموزی
علی محمد احمدی در کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان، گفت: تلاش برای کاهش طلاق از جنبه های مختلف، ژنتیکی، روان شناختی، اقتصادی، اجتماعی و آموزه های دینی، برنامه ریزی و مطالعه شده، علمی و همراه با مشاوره باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید به اینکه در پدیده طلاق پرداختن فقط به یکی از علت ها به تنهایی کارساز نبوده وباید به همه علل آن تاکید داشت، افزود: البته برخی از عوامل و زمینه های اجتماعی که موثر در طلاق در مناطق مختلف فرق دارد باید شناسایی و نسبت به آن توجه بیشتر نشان داد.
وی به تدوین برنامه کاهش طلاق در استان تاکید کرد و اظهار داشت: طراحی و ترسیم برنامه های کاهش طلاق به گونه ای تدوین شود که در سطح بندی سالانه میزان درصد کاهش آن مشخص باشد و با راهکارهای مشخص برای تحقق آن حرکت کرد.
احمدی تاکید کرد: در طراحی این برنامه باید اهل فن و تخصص در جنبه های مختلف ژنتیکی، روان شناختی، اقتصادی، اجتماعی و آموزه های دینی به لحاظ ساختاری از جزئی ترین مسائل تا کلی آن به مراحل مختلف قبل، حین و بعد از ازدواج و پدیده شوم طلاق بپردازند.
استاندار، نقش روحانیت نسبت به ازدواج و آسیب های اجتماعی، پدیه طلاق و اعتیاد را بسیار موثر دانست و گفت: انتظار است هر طلبه یا روحانی که در هر محفل و مجلسی به ایراد سخن می پردازد به موضوع اهمیت ازدواج و پدیده شوم طلاق هم تاکید داشته باشد.
احمدی با بیان اینکه، امروز جمهوری اسلامی به لحاظ نظامی به حد و جایگاهی رسیده که آمریکا ودشمنان نمی توانند ما را تهدید نظامی کنند، افزود: اما اگر به خوبی به آسیب های اجتماعی پرداخته نشود مشکل ساز است.
وی یادآور شد: پدران و مادران، بزرگان، متخصصین و متولیان امر باید به تشریح مسائل ازدواج بپردازند و فرزندان و جوانان را با تشریح جنبه های مختلف تشکیل خانواده آگاه کنند تا نگاه احساسی و انتظارات ناصحیح بسترساز ایجاد این پدیده شوم نشود.
استاندار خاطرنشان کرد: هرجایی که برنامه ای اصولی، علمی و هدفدار در خصوص ازدواج و پیشگیری از طلاق باشد، نسبت به امکانات و منابع مالی آن همکاری می کنم و باید تلاش شود تا این مهم با کمک و عزم همگانی مورد توجه قرار گیرد.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری هم گفت: از سال ۸۶ تا ۹۶ رشد طلاق در استان ۱۶۱ درصد بوده و با برنامه ریزی ها و تلاش های به عمل آمده در سال جاری علاوه بر توقف رشد آن شش درصد کاهش داشته است.
حجت الاسلام میرمحمدی اظهار داشت: شش دستگاه اجرایی استان موظف شده اند تا اقدماتی در راستای کاهش طلاق انجام دهند.
وی با بیان اینکه، باید طلاق را یک مسئله جدی گرفت، تاکید کرد: شورای حل اختلاف، قضات وهمچنین مشاورین در این رابطه باید به مسئله طلاق اهتمام جدی، کامل و سعه صدر بالایی داشته و نسبت به عواقب متارکه و طلاق به نحو مطلوبی راهنمایی و آگاهی بخشی کنند.
احمدی به مسئله آموزش و حرفه آموزی زنان سرپرست خانوارها بخصوص حاشیه شهرهای استان هم تاکید کرد و اظهار داشت: همه آموزش ها باید خروجی محور باشد.
 استاندار عنوان کرد: اگر در سال جاری وزارت کشور برای این مهم ۱۰ میلیارد ریال به استان اختصاص داد باید خروجی کار در عمل و اجرا قابل مشاهده باشد.
وی اظهار داشت: اینکه دو هزار و ۱۹۵ نفر در این رابطه در استان نام نویسی کرده اند و یکهزار و ۵۷۹ نفر در ۴۲ حرفه آموزش دیده و ۳۳۴ نفر آنها موفق به اخذ مدرک شده اند، نهادهای و دستگاه های مرتبط از جمله کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی نسبت به توانمندسازی آنها و بکارگیری توان و حرفه آنها در تولیدات خانگی و خرد در استان همت کنند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ

تحت نظارت وف بومی