وزارت کشور
وزارت کشور
وزارت کشور
چهارشنبه 26 دي 1397   09:48:45
صفحه اصلی
پست الکترونیکی
نقشه سایت
منو
پدافند سایبری
از روی میکروفون تلفن و تبلت آندرویدی، صدای شما از راه دور جاسوسی می شود
 

میکروفون تلفن و تبلتهای مجهز به آندروید، از راه دور فعال شده و بدین ترتیب هر حرفی که می زنید، توسط جاسوسان شنیده می شود.
 
نفوذ دولتها به دیتای کاربران از طریق فناوری های نوین پس از افشاگری های اسنودن موضوع داغ محافل تکنولوژیکی بوده و اینک میکروفون دستگاههای مجهز به سیستم عامل آندروید، سوژه جدید سازمانهای جاسوسی شده است.
در خبر منتشره از سوی وال استریت به نقل از یکی از مقامات سابق امریکایی سیستم شنود از طریق گوشی هوشمندو تبلت توسط اف بی آی، توضیح داده شده است.
در این خبر راههای جمع آوری اطلاعات از طریق اف بی آی در فضای سایبر توضیح داده شده که اسناد و مدارک عرضه شده در برخی دادگاه ها بر این داستان صحه می گذارد.
 

برای ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید


مروری بر حملات سایبری به تاسیسات و مراکز صنعتی ایران طی سالهای اخیر

 

به گزارش ایتنا به نقل از ایرنا، پس از تهاجم ویروس استاکس‌نت به تاسیسات و مراکز صنعتی ایران و فاش شدن این مساله که برخی از دولت‌ها در این حمله سایبری نقش دارند، ضرورت مقابله با تهدیدات اینترنتی بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفت و در این میان سیر توجهات به سازمان پدافند غیر عامل معطوف شد.

       

سازمان پدافند غیر عامل به عنوان نهادی که وظیفه هماهنگی برای ایجاد زیرساخت‌های غیر نظامی در مقابل حملات دشمنان و کاهش آسیب پذیری کشور را بر عهده دارد، تمهیدات زیادی را برای مقابله با تهدیدات سایبری در نظر گرفت.
به قول سردار جلالی رییس سازمان پدافند غیر عامل، سایبر عرصه پنجم وقوع جنگ جهانی است که دولت‌های بزرگ برنامه‌های گسترده‌ای را برای نفوذ و ضربه‌زدن به کشورهای مختلف از طریق آن تدارک دیده‌اند.
بنابراین لازم است در ایران نیز ساختارهای پدافندی برای مقابله با حملات سایبری تهیه شود.
با توجه به فعالیت سازمان پدافند غیر عامل در زمینه مقابله با تهدیدات سایبری، پیگیر مصاحبه با سردار سرتیپ غلامرضا جلالی رییس این سازمان شدیم .

برای ادامه مطلب اینجا
 را کلیک کنید

نظر سنجی وپیشنهادات
Copyright © 2010   Islamic Republic of Iran - Ministry of Interior's -  All rights reserved.

تحت نظارت وف بومی