• ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
مرور اخبار استان ها
1395/10/20 دوشنبهاستاندار اردبیل:
گرمی مغان به پایانه صادرات محصولات کشاورزی استان تبدیل می شود
استاندار اردبیل گفت که با هماهنگی های صورت گرفته پایانه صادرات محصولات کشاورزی در گرمی ایجاد می شود و با این اقدام تحول اقتصادی را در این منطقه مرزی شاهد خواهیم بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ دکتر مجید خدابخش در شورای اداری گرمی مغان افزود: دستگاه های اجرایی استانی و شهرستانی باید اقدام لازم رابرای میسر کردن زیرساخت های مورد نیاز برای ایجاد پایانه صادراتی محصولات کشاورزی عملیاتی کنند.
وی با اشاره به اینکه شهرستان گرمی دارای مرز مشترک با جمهوری آذربایجان بوده و یکی از مهمترین مناطق قابلیت دار استان در بخش کشاورزی و صنعت می باشد، بیان کرد: با هدف تحقق اقتصاد مقاومتی در تلاش هستیم با رفع موانع پیش رو و تسهیل تولید در این شهرستان به هدف توسعه اقتصادی در این شهرستان دست یابیم.
استاندار اردبیل در جریان سفر به شهرستان گرمی و بازدید از سد گیلارلو گفت : طرح پایاب این سد با مشارکت 85 درصدی دولت و 15 درصدی بهره برداران به طول 630 هکتار در دست اجراست و برای آن 160 میلیارد ریال هزینه می شود.
دکتر خدابخش در این سفر همچنین از شهرک صنعتی گرمی بازدید و در جریان مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی قرا رگرفت.
ابراهیم امامی، سرپرست فرمانداری گرمی نیز در شورای اداری این شهرستان با اشاره به عملیات اجرایی بزرگترین سد خاکی در دست اجرای شمالغرب کشور در منطقه عمارت با صرف هزینه 2هزار و 300 میلیارد ریال گفت: از مجموع 11 هزار هکتار پایاب سد عمارت هفت هزار هکتار آن مربوط به شهرستان گرمی است و انتظار می رود عملیات اجرایی پایاب سد به صورت همزمان با ساخت آن و تامین هزینه پایاب از محل صندوق توسعه ملی و یا اعتبارات سد انجام گیرد.
وی بهبود وضعیت راه های اصلی و فرعی شهرستان ،تامین آب شرب مجتمع برزند و موران، واگذاری کارخانه آسفالت اداره راه و شهرسازی به بخش خصوصی برای تسریع عملیات آسفالت ریزی معابر و راههای روستایی، تسریع عملیات دو بانده نمودن سه راهی امیرکندی به رضی ، واگذاری 130 هکتار اراضی ملی برای احداث پالایشگاه نفت و مجتمع سه هزار راسی و مجتمع دامپروری آنگوتلار گرمی توسط اداره منابع طبیعی، تسریع درعملیات زیرساخت های شهرک خصوصی قهرمان و موافقت کمسیون های مربوطه نسبت به الحاق مسیر دانشگاه آزاد به داخل شهر به طول 5 کیلومتر جهت توسعه و رونق یافتن شهر گرمی را از جمله مشکلات اساسی شهرستان عنوان کرد.

نسخه قابل چاپ