جمعه 28 دي 1397  
 
Friday, January 18, 2019  
 
الجمعة, جمادى الأولى 12, 1440  
 
banner banner banner
آیکون منو
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/5/16 سه شنبه
دیدار معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور با سفیر جمهوری خلق چین
معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور امروز با پانگ سن سفیر کشور جمهوری خلق چین دیدار و گفت و گو کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی ضمن خیر مقدم گویی به پانگ سن سفیر چین، از انتخاب همتایش در چین به عنوان دبیر کل اینترپل ابراز خشنودی کرد.
ذوالفقاری گفت: در شرایط کنونی همکاری چین و ایران در زمینه های امنیتی و اقتصادی به نفع دو کشور است، به خصوص در این شرایط که دولت کنونی امریکا به دنبال فشار بر کل جهان است  و یک جانبه گرایی را در دنیا علنی کرده است.
وی افزود: دولت امریکا با اقدامات بی ثبات کننده برای تجار و فعالین اقتصادی مشکلاتی را ایجاد کرده است و این اقدامات پیامدهای امنیتی هم برای دنیا خواهد داشت.
ذوالفقاری ادامه داد: مقامات جمهوری اسلامی ایران بر روابط راهبردی و عمیق با کشور چین باور دارد و جزء سیاستهای اصولی جمهوری اسلامی ایران گسترش روابط با کشور چین است.
معاون امنیتی و انتظامی اظهار داشت: خوشبختانه در حوزه های امنیتی و انتظامی شاهد پیشرفت هماهنگی ها و همکاری ها هستیم. ارتباطات و دوره های آموزشی اقدامات خوبی بوده که انجام گرفته است و ما می توانیم این برنامه های آموزشی را ادامه دهیم.
ذوالفقاری گفت: همچنین نشست کارگروه مشترک امنیتی دو کشور در تهران، دستاوردهای خوبی برای دو کشور داشت و تصمیمات خوبی هم گرفته شد.
وی افزود: نقش افسران رابط پلیس، نقش مثبتی بوده است و باید تقویت شود. سیستمی در ایران و در چین ایجاد کنیم که افسران رابط بتوانند به راحتی تبادل اطلاعات با دستگاههای مسئول در کشور میزبان را انجام دهند.
ذوالفقاری همچنین خواستار همکاری بیشتر در ارتباط با تکنولوژی های جدید برای حوزه های امنیتی شد.
وی ادامه داد: در حوزه شرق کشور پروژه راه آهن چابهار به آسیای میانه در حال اجرا است، این زمینه وجود دارد که در آینده از این کریدور خط آهن کشور چین هم بتواند استفاده کند، زیرا هزینه کمتری دارد.
در خاتمه این نشست ذوالفقاری ضمن تشکر از پانگ سن اظهار امیدواری کرد: با تلاش سفرای دو کشور، هر روز شاهد پیشرفت روابط فی مابین باشیم.
همچنین پانگ سن سفیر جمهوری خلق چین ضمن تشکر از کشور ایران و معاونت امنیتی انتظامی؛ از این معاونت برای شرکت در مجمع ای با هدف پیشبرد همکاری اجرای قانون بین المللی کشورهای مسیر یک کمربند یک جاده هستند، شرکت کند.
بيشتر
نسخه قابل چاپ
نشانی   :   تهران  -  خیابان شهید دکتر حسین فاطمی - قبل از میدان جهاد
کدپستی 1414776145    -     تلفن‌خانه   :   84861
info@moi.ir

تحت نظارت وف بومی