جمعه 28 دي 1397  
 
Friday, January 18, 2019  
 
الجمعة, جمادى الأولى 12, 1440  
 
banner banner banner
آیکون منو
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/5/16 سه شنبه
آغاز دومین دوره آموزشی فرمانداران جدید الانتصاب با حضور قائم مقام وزیر کشور
دومین دوره آموزشی فرمانداران جدید الانتصاب کشور با حضور هاشمی قائم مقام وزیر کشور، جبارزاده معاون سیاسی و درخشه رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ در این دوره سه روزه که تا روز پنجشنبه 18 مرداد ادامه خواهد داشت، مهندس هاشمی قائم مقام وزیر کشور به اهمیت آشنایی و تسلط فرمانداران به قوانین و مقررات اشاره کرد.
 هاشمی با توجه به انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال 98 بر ضرورت برگزاری موفق و با شکوه انتخابات اشاره و به فرمانداران توصیه کرد: به میان مردم رفته، با آنان ارتباط برقرار کنید و منطقه خود را خوب بشناسید.
وی همچنین بر ضرورت توسعه پروژه های عمرانی شهرستان ها اشاره کرد و تسهیل در جذب سرمایه گذاران را خواستار شد.

در ابتدای این جلسه دکتر جلال درخشه رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور به عنوان میزبان مراسم، ضمن خیر مقدم به میهمانان و آرزوی توفیق برای فرمانداران جدیدالانتصاب، خواستار اهتمام فرمانداران به این دوره آموزشی در جهت تقویت و ارتقای سرمایه دانشی خود شد.
درخشه با بیان ویژگی‌های فرماندار شایسته از نگاه اسلام تاکید کرد: فرماندار به عنوان نماینده حاکمیت در شهرستانها باید واجد تعهد و جدیت در کار و اراده سیاسی قوی، کارآمدی، مردمداری و بهره گیری از مشورت و تجربه زیسته دیگران باشد.
وی با اشاره به فرازهایی ازسخنان امام علی علیه السلام در خصوص نحوه تعامل حاکمان با مردم تاکید کرد: خدمت به مردم بزرگور ایران خدمت به خدا است.
در ادامه دوره آموزشی دکتر جبارزاده معاون سیاسی وزارت کشور نیز در سخنانی مهمترین خصلت های یک فرماندار موفق را بیان و در این خصوص به فرمانداران جدیدالانتصاب توصیه هایی کرد.
وی مردمی بودن، سرزدن به نیازمندان و خانواده شهدا و تسلط بر قوانین و مقررات، حضور در نمازجمعه و نماز جماعت مساجد و تعامل با شورای تامین شهرستان را از ویژگیهای یک فرماندار موفق برشمرد.
لازم به ذکر است اولین دوره آموزشی فرمانداران جدید الانتصاب توسط مرکز مطالعات راهبردی و آموزش و با همکاری معاونت سیاسی وزارت کشور در اردیبهشت سال جاری در مازندران برگزار شده بود.
بيشتر
نسخه قابل چاپ
نشانی   :   تهران  -  خیابان شهید دکتر حسین فاطمی - قبل از میدان جهاد
کدپستی 1414776145    -     تلفن‌خانه   :   84861
info@moi.ir

تحت نظارت وف بومی