جمعه 28 دي 1397  
 
Friday, January 18, 2019  
 
الجمعة, جمادى الأولى 12, 1440  
 
banner banner banner
آیکون منو
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/5/18 پنجشنبه
نوزدهمین اجلاس سراسری بنیاد بین المللی غدیر با میزبانی وزارت کشور شد/ همکاری وزارت کشور با بنیاد در جهت اعتلای فرهنگ علوی
نوزدهمین اجلاس سراسری مسئولان و دبیران اجرایی بنیاد بین المللی غدیر با شعار لبیک یا رسول ا... و با حضور آیت الله صدیقی و مهندس هاشمی قائم مقام وزیر کشور برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ نوزدهمین اجلاس سراسری مسئولان و دبیران اجرایی بنیاد بین المللی غدیر صبح امروز پنج شنبه ۱۸مرداد ماه در سالن پیامبر اعظم وزارت کشور برگزار شد.
در ابتدای این جلسه، مهندس هاشمی قائم مقام وزیر کشور، ضمن خیرمقدم گویی به حاضران، گفت: مفتخریم که در وزارت کشور میزبان بنیاد بین المللی غدیر هستیم. 
وی با اشاره به اینکه وزیر کشور‌بر حضور در این جلسه تاکید داشت، افزود: بنابه ماموریتی که پیش آمد، ایشان به اجبار به استان یزد سفر کردند و امکان حضور در این جلسه فراهم نشد.
هاشمی ‌تاکید کرد: وزارت کشور، استانداری ها، شهرداری و دهیاری ها کمافی السابق در خدمت این بنیاد هستند. تصمیمات بنیاد غدیر در راستای تحقق وحدت و اخوت اسلامی، مودت خاندان نورانی پیامبر گرامی اسلام و ترویج فرهنگ پر افتخار علوی، از سوی بدنه و ستاد وزارت کشور در سطح کشور اجرایی خواهد شد و ما این موضوع را افتخار خود می دانیم.
وی تاکید کرد: غدیر عزت تشیع است و مرکز‌ثقل‌این عزت هم امامت است. از خداوند می خواهیم که ما را در این مسیر موفق و منصور نماید.
همچنین کوروش‌حیدری مدیر‌کل دفتر وزارتی وزارت‌ کشور‌ درخصوص نحوه همکاری وزارت کشور با بنیاد بین المللی غدیر اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع غدیر، وزارت کشور مساعدت های معنوی لازم را از طریق استانداری ها، فرمانداری ها و شهرداری ها انجام خواهد داد تا تعامل مبارکی در این میان برقرار شده و بتوانیم کمکی در خور و شایسته نام حضرت امام علی علیه السلام داشته باشیم و از این رهگذر خدمتگزاری شایسته به آحاد مردم ایران، ارتقاء یابد.
 در ادامه این جلسه ظریفی منش دبیر ستاد بنیاد بین المللی غدیر گزارشی از عملکرد این بنیاد در سال ۹۶ را ارائه و همچنین شعار شعار امسال این بنیاد؛  لبیک یا رسول ا... (ص) را تبیین کرد.
گفتنی است بنیاد بین المللی غدیر با هدف؛ تبیین ، تبلیغ و ترویج رویداد عظیم غدیر خم، توجه دادن افکار مسلمانان جهان به ضرورت نهادینه شدن فرهنگ غدیر در جوامع اسلامی، ایجاد همدلی و وحدت بین مسلمانان با محوریت غدیر، سعی در ایجاد عزم ملی و بین‌المللی در تحقق اهداف غدیر وسعی در ایجاد تلاش عمومی برای فرهنگ‌کردن غدیر در زندگی روزانه و مسیر حیات طیبه انسانی ایجاد شده است. 
گفتنی است در این جلسه، آیت الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران و دبیرکل بنیاد بین المللی غدیر، مهندس هاشمی قائم مقام وزیر کشور، حیدری مشاور وزیر کشور و مسؤول هماهنگی حوزه وزارتی، میرمحمد صادقی عضو هئیت امنای بنیاد، محمدنبی حبیبی قائم مقام دبیرکل بنیاد و نمایندگان وزارتخانه ها و سازمانها حضور داشتند.
بيشتر
نسخه قابل چاپ
نشانی   :   تهران  -  خیابان شهید دکتر حسین فاطمی - قبل از میدان جهاد
کدپستی 1414776145    -     تلفن‌خانه   :   84861
info@moi.ir

تحت نظارت وف بومی