سه شنبه 27 آذر 1397  
 
Tuesday, December 18, 2018  
 
الثلاثاء, ربيع الثاني 11, 1440  
 
banner banner banner
آیکون منو
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/7/19 پنجشنبه
بهره برداری از 2 ایستگاه جدید متروی شیراز با حضور جمالی نژاد
دو ایستگاه دیگر خط یک متروی شیراز با نام های غدیر و فرصت شیرازی با اعتبار هزار میلیارد ریال صبح پنجشنبه 19 مهر با حضور جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور به بهره برداری رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور به نقل از روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیای های کشور، با افتتاح ایستگاه های مترو فرصت شیرازی و غدیر تعداد ایستگاه های خط یک مترو شیراز به 18 ایستگاه افزایش پیدا کرد و دو ایستگاه از 20 ایستگاه درنظر گرفته شده برای این خط تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.
ایستگاه متروی فرصت شیرازی در بلوار مدرس در محل تلاقی با بلوار فرصت شیرازی و ایستگاه غدیر در بلوار مدرس محل تلاقی با خیابان فضل آباد قرار گرفته و این ایستگاه‌ها ۷ هزار متربع زیربنا دارد و به صورت سکو جزیره‌ای ساخته شده و برای ساخت هر ایستگاه 500 میلیارد ریال هزینه شده است.
خط یک مترو شیراز به طول ۲۴ و نیم کیلومتر غرب این کلانشهر را از ایستگاه میدان احسان به شرق آن تا ایستگاه میدان الله متصل می‌کند.
جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور همچنین از عملیات اجرایی خط دو قطار شهری شیراز در محدوده شهرک میانرود و عادل آباد هم بازدید کرد.
خط دو متروی شیراز نیز به طول 15 کیلومتر از شهرک میانرود تا کلبه سعدی امتداد دارد.
در مجموع احداث شش خط مترو به طول حدود 90 کیلومتر برای کلانشهر شیراز پیش بینی شده است.
 
عكس هاي مرتبط :
بيشتر
نسخه قابل چاپ
نشانی   :   تهران  -  خیابان شهید دکتر حسین فاطمی - قبل از میدان جهاد
کدپستی 1414776145    -     تلفن‌خانه   :   84861
info@moi.ir

تحت نظارت وف بومی