جمعه 28 دي 1397  
 
Friday, January 18, 2019  
 
الجمعة, جمادى الأولى 12, 1440  
 
banner banner banner
آیکون منو
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/5/17 چهارشنبهاستاندار مرکزی:
کشور با وجود تحریم ها در حوزه دانش و فناوری رو به پیشرفت است
آقازاده استاندار مرکزی درآیین بهره برداری از خط تولید فریزدرایرهای دارویی و غذایی شرکت دانش بنیان تکوین آزمایش پارسه که با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور برگزار شد، گفت: پیشرفت های علمی و فناورانه جمهوری اسلامی ایران در حیات 40 ساله انقلاب کم نظیر بوده است و کشور با وجود تحریم ها در حوزه دانش و فناوری رو به پیشرفت است.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛  آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  نخبگان و دانشمندان ایران اسلامی با وجود محدودیت هایی که وجود دارد، هر روز جلوه های جدید افتخار آفرینی و درخشش را در مرزهای دانشی و فناوری نمایان می کنند که این سرمایه بزرگ کشور است.

وی بیان کرد: نمونه ای از این افتخارات، راه اندازی خط تولید صنعتی فریزدرایرهای دارویی و غذایی در شرکت دانش بنیان تکوین آزمایش پارسه اراک است که با یک کار تیمی و مشارکت 30 نفر از نخبگان و دانشمندان استان مرکزی ایجاد شده و می تواند کشور را در مسیر رشد و پیشرفت بیشتر قرار دهد.

استاندار مرکزی ادامه داد: فعالیت این شرکت ها پاسخ جمهوری اسلامی ایران به یاوه سرایی های دشمنان نظام است.

آقازاده اظهار داشت: دولت تدبیر و امید توجه ویژه به شرکت های دانش بنیان دارد و جوانان باید با تلاش ویژه در این شرکت ها بیش از پیش ورود کنند.

گفتنی است خط تولید صنعتی فریزدرایرهای دارویی و غذایی شرکت دانش بنیان تکوین آزمایش پارسه شهرک صنعتی شماره یک اراک با حضور «سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به بهره برداری رسید که ظرفیت تولید سالانه آن 50 دستگاه فریزدرایر دارویی و غذایی است.

20 میلیارد ریال اعتبار برای بهره برداری از این خط تولیدی هزینه شده و باآغاز به کار آن 20 فرصت شغلی جدید فراهم شده است.این شرکت با ساخت هر دستگاه فریزدرایر 75 درصد صرفه جویی ارزی انجام می دهد و 200 تا 500 هزار دلار ارزآوری برای کشور دارد.فعالیت شرکت دانش بنیان تکوین آزمایش پارسه اراک از سال 88 در شهرک صنعتی شماره یک اراک کلید خورده و با ایجاد خط تولید 50 شغل مستقیم در آن جریان دارد.

یادآور می گردد بازدید از 2 واحد تولیدی دانش بنیان و ظرفیت های پارک علم و فناوری در اراک و حضور در نشست شورای اداری استان مرکزی از برنامه های پیش بینی شده برای سفر یک روزه معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به استان مرکزی است.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
نشانی   :   تهران  -  خیابان شهید دکتر حسین فاطمی - قبل از میدان جهاد
کدپستی 1414776145    -     تلفن‌خانه   :   84861
info@moi.ir

تحت نظارت وف بومی