سه شنبه 27 آذر 1397  
 
Tuesday, December 18, 2018  
 
الثلاثاء, ربيع الثاني 11, 1440  
 
banner banner banner
آیکون منو
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
1397/7/18 چهارشنبه
شهرداران عضو شوراي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور انتخاب شدند
مراسم ششمين دوره انتخابات شهرداران عضو شوراي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور صبح چهارشنبه 18 مهرماه با حضور شهرداران منتخب استانها تشكيل و با راي آنها شهرداران عضو شوراي سازمان انتخاب شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور به نقل از روابط عمومي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور، در اين انتخابات كه در سالن اجتماعات سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور برگزار شد در ابتدا مسعود نصرتي معاون توسعه منابع و پشتيباني سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور طي سخناني آخرين اقدامات و برنامه هاي سازمان را تشريح نمود و سپس هيات رئيسه نظارت بر انتخابات متشكل از پنج شهردار منتخب استانها در جايگاه قرار گرفتند.
در ادامه 25 نفر از شهرداران منتخب استان ها نامزدي خود براي عضويت در شوراي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور را اعلام و سوابق كاري و برنامه هاي پيشنهادي خود را در اين زمينه اعلام نمودند.
سپس براي نخستين بار انتخابات شهرداران عضو شوراي سازمان بصورت الكترونيكي انجام شد و با راي 59 شهردار منتخب استان هاي حاضر در جلسه، سه عضو اصلي شوراي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور برگزيده شدند كه عبارت بودند از : قدرت اله نوروزي شهردار اصفهان با 18 راي، ايرج شهين باهر شهردار تبريز با 17 راي و عباس ملك زاده شهردار صدرا از استان فارس با 16 راي.
سه عضو علي البدل شوراي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور نيز انتخاب شدند كه عبارتند از : عبدالقاسم پربار شهردار زاهدان با 14 راي، شهرام شهابي شهردار پره سر از استان گيلان با 13 راي، غلامحسين اسدي زاده شهردار ايذه از استان خوزستان با 8 راي. شايان ذكر است آراي رحيم جافري شهردار شهرضا از استان اصفهان هم 8 راي بود كه با قرعه كشي توسط رييس سازمان شهرداري ها و دهياريهاي كشور اسدي زاده شهردار ايذه به عنوان نفر سوم علي البدل انتخاب شد.
به موجب اساسنامه سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور، شوراي سازمان از جمله اركان سازمان مي باشد و متشكل از معاون عمران و توسعه امور شهري و روستائي وزير كشور به عنوان رئيس شورا، نماينده سازمان برنامه و بودجه كشور و 3 نفر از شهرداران كشور به انتخاب شهرداران است.
 
بيشتر
نسخه قابل چاپ
نشانی   :   تهران  -  خیابان شهید دکتر حسین فاطمی - قبل از میدان جهاد
کدپستی 1414776145    -     تلفن‌خانه   :   84861
info@moi.ir

تحت نظارت وف بومی