جمعه 28 دي 1397  
 
Friday, January 18, 2019  
 
الجمعة, جمادى الأولى 12, 1440  
 
banner banner banner
آیکون منو
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اخبار استان ها
1397/5/16 سه شنبه
استاندار ایلام در جلسه بخش خصوصی و دولت؛ به شدت دنبال توسعه دهلران هستیم
‍ استاندار ایلام گفت:به شدت دنبال توسعه دهلران هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ سلیمانی دشتکی در جلسه بخش خصوصی و دولت به سفر استاندار واسط عراق به ایلام اشاره کرد و گفت: این سفر دستاوردهای بسیار خوب از جمله بازگشایی مرز مهران برای کامیون داران، تشکیل گروه مشترک بین ایران و عراق برای حل برخی مسائل و اختلافات مرز، تعدیل هزینه تعرفه‌های گمرکی و همسان سازی با سایر مرزهای کشور، اختصاص اعتبار ویژه برای زیرساخت های مرز شهابی منتهی به مرز چنگوله از طرف عراقی و ... در پی داشت.
وی ادامه داد؛ در این دیدار برخی گمانه زنی کردند که چرا به مرز چیلات پرداخته نشده است، در اینجا باید گفت؛ ما با استاندار واسط عراق در حوزه اختیارات او یعنی مرز شهابی در عراق و مرز مهران و بازارچه چنگوله در طرف ما صحبت کردیم.
استاندار ایلام با اشاره به این مهم که به شدت دنبال توسعه دهلران هستیم، افزود؛پتروشیمی دهلران، NGL دهلران، توسعه کشت و صنعت دهلران، افزایش 30 هزار هکتاری زمین های آبی در سال گذشته و اقدامات بسیار دیگر می تواند باعث توسعه دهلران شود و آمار بیکاری را در این شهرستان تعدیل نماید.
وی ادامه داد؛ اما در مورد مرز چیلات بایست با استاندار میسان عراق صحبت کنیم و البته ما دغدغه جدی در این مورد داریم و در این راستا درخواست سفر به استان میسان عراق را مطرح کرده ایم اما به دلیل مشکلات داخلی آن کشور تاکنون این امر محقق نشده است.
نماینده عالی دولت در استان در ارتباط با اقدامات انجام شده در مرز چیلات گفت؛ هم اکنون اقدامات بسیار خوبی در این مرز انجام شده است و تاکنون بیش از 35 میلیارد تومان هم برای بازارچه و هم گذر مرزی هزینه کرده ایم.

آرشیو
نسخه قابل چاپ
نشانی   :   تهران  -  خیابان شهید دکتر حسین فاطمی - قبل از میدان جهاد
کدپستی 1414776145    -     تلفن‌خانه   :   84861
info@moi.ir

تحت نظارت وف بومی