سه شنبه 27 آذر 1397  
 
Tuesday, December 18, 2018  
 
الثلاثاء, ربيع الثاني 11, 1440  
 
banner banner banner
آیکون منو
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اخبار استان ها
1397/7/11 چهارشنبهمعاون وزیر جهادکشاورزی در دیدار با استاندار اردبیل:
۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار جهت اجرای طرح های آبخیزداری کشور اختصاص یافت
معاون وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در دیدار با استاندار اردبیل گفت: ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار جهت اجرای طرح های آبخیزداری کشور اختصاص یافته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ خلیل آقایی با بیان اینکه این میزان اعتبار از محل صندوق توسعه ملی و با عنایت ویژه مقام معظم رهبری و به جهت اهمیت مقوله آبخیزداری اختصاص یافته است ادامه داد: این مبلغ علاوه بر اعتبارات سازمان جنگل ها و مراتع وآبخیزداری کشور در بخش مدیریت جامع آبخیزداری شامل آبخیزداری آبخوان داری و مرتع هاست.

معاون وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: بر اساس امضای تفاهم نامه با ۲۲ استاندار کشور مقرر شده است به میزان اعتباراتی که از محل صندوق توسعه ملی به طرح های آبخیزداری استان ها اختصاص می یابد استانداری ها نیز معادل همین اعتبار را با سهم ۵۰ درصد اختصاص دهند.
آقایی افزود: استان اردبیل نیز یکی از این استان‌هاست که اخیرا طی نشست با استاندار اردبیل تفاهم نامه ای به امضا رسید که طی آن۲۰ میلیارد تومان از همین منبع به استان اردبیل اختصاص یافت و  معادل این میزان اعتبار توسط استانداری اردبیل به تکمیل  طرح های آبخیزداری نیمه تمام و اجرای طرح های جدید اختصاص می یابد.
او با بیان اینکه مناطق محروم مستعد اجرای طرح های آبخیزداری و طرح های نیمه تمام به تناسب پیشرفت فیزیکی از اولویت تخصیص اعتبارات برخوردار است افزود: بدلیل پیشرفت خوب طرح های آبخیزداری استان و نگاه ویژه استاندار اردبیل به مقوله آبخیزداری باعث شده است که سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور اعتبارات استان اردبیل را به طور ویژه در نظر بگیرد.
رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه واگذاری مراتع و زمین های منابع طبیعی بر اساس ماده ۳ با هدف ایجاد اشتغال، اجرای طرح های گردشگری و احیای منابع طبیعی در پروسه سی ساله ادامه خواهد داشت، از راه اندازی بیش از ۲ هزار کارگاه آبخیزداری در ۳۳۰ شهرستان در سراسر کشور خبر داد و گفت : کارشناسان فائو در هفته‌های آینده در خصوص مانیتورینگ این طرح ها به کشورمان سفر خواهند کرد.
استاندار اردبیل نیز در این دیدار با بیان اینکه بخش گردشگری یکی از مولفه‌های مهم اشتغال و توسعه استان در برنامه ریزی ها قرار گرفته است، خواستار تسهیل در واگذاری زمین به اجرای طرح های گردشگری و اشتغال زایی از جمله تله کابین در استان اردبیل شد و خواستار افزایش مدت زمان واگذاری از ۳۰ سال به ۵۰ سال شد.
اکبر بهنام جو منطقه نمونه گردشگری فندقلوی نمین را یکی از ظرفیت‌های ویژه گردشگری و منابع طبیعی استان دانست و گفت: مطالعات پایه طرح های گردشگری حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری در شهرستان های سرعین، نیر، نمین و اردبیل انجام گرفته است.
استاندار اردبیل خواستار تهیه بسته‌های سرمایه‌گذاری در این حوزه توسط منابع طبیعی و آبخیزداری استان شد.

آرشیو
نسخه قابل چاپ
نشانی   :   تهران  -  خیابان شهید دکتر حسین فاطمی - قبل از میدان جهاد
کدپستی 1414776145    -     تلفن‌خانه   :   84861
info@moi.ir

تحت نظارت وف بومی