جمعه 3 آذر 1396   12:52:43
1396/1/26 شنبهدر نشست هم اندیشی دکتر رحمانی فضلی با مدیران روزنامه ها و خبرگزاری ها مسئولیت های قانونی رسانه ها مورد بررسی مشترک قرار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ در نشست دکتر رحمانی فضلی با مدیران  روزنامه ها و خبرگزاری ها مسئولیت های قانونی رسانه ها مورد بررسی مشترک قرار گرفت.
بنا بر این گزارش در این نشست که در محل وزارت کشور برگزار شد، پس از تبادل نظر تعدادی از مدیران رسانه ها درخصوص شرایط رسانه ای انتخابات و مسئولیت های مورد توجه در این عرصه، وزیر کشور ضمن تقدیر از نقش آفرینی مسئولانه رسانه ها و کمک های اصحاب رسانه در مدیریت سیاست داخلی کشور، خواستار توجه بیش از پیش حقوق و مسئولیت های خود در عرصه انتخابات تبیین شد.
وزیر کشور با تشریح شرایط و آمادگی های وزارت کشور و دستگاههای مختلف مسئول در عرصه انتخابات، به تحقق کامل امنیت برای برگزاری انتخابات اشاره و تاکید کرد؛ کوچکترین مشکل امنیتی در کشور در این عرصه وجود ندارد.
دکتر رحمانی فضلی در پاسخ به برخی نکات مطروحه درخصوص ثبت نام انبوه داوطلبان در انتخابات ریاست جمهوری به محدودیت های قانونی وزارت کشور در این عرصه اشاره و تصریح کرد: متاسفانه علیرغم پیگیریهای بعمل آمده، پیش نیازهای حقوق و اصلاحات قانونی لازم برای تحول کیفی این شرایط و محدود کردن ثبت نام به شایستگان و واجدان شرایط مدنظر قانون اساسی و آزادی های ملت، فراهم نشده است.
دکتر رحمانی فضلی اظهار امیدواری کرد با اقدامات بعدی شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی این روند بهبود یابد.

 

نسخه قابل چاپ