سه شنبه 17 تیر
1398/03/04
مراسم تکریم و معارفه مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران/ ناصریان: در دوران حضور یاوند عباسی، بخشی از مشکلات حوزه ایثارگران کشور رفع و انتظارات جامعه ایثارگری محقق شد/ وزارت کشور به یک مرجع در حوزه ایثارگران بدل شد

مراسم تکریم و معارفه مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران/ ناصریان: در دوران حضور یاوند عباسی، بخشی از مشکلات حوزه ایثارگران کشور رفع و انتظارات جامعه ایثارگری محقق شد/ وزارت کشور به یک مرجع در حوزه ایثارگران بدل شد

مراسم تکریم یاوند عباسی مشاوره پیشین وزیر کشور در امور ایثارگران و معارفه حسین همراهی مشاور جدید وزیر کشور در این حوزه با حضور ناصریان معاون توسعه مدیریت و منابع، نجیب حسینی مشاور وزیر کشور و مسئول هماهنگی حوزه وزارتی عصر روز شنبه چهار اردیبهشت ماه برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ جواد ناصریان معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور در این مراسم ضمن اشاره به خدمات موثر یاوند عباسی در دوره حضور در حوزه ایثارگران وزارت کشور، گفت: در دوران حضور یاوند عباسی در سمت مشاور وزیر کشور و مسئول هماهنگی امور ایثارگران در این حوزه  اقدامات مهمی انجام شد و وزارت کشور در حوزه ایثارگران به عنوان مرجع شناخته شد.

وی با اشاره به اینکه یاوند عباسی از افراد بسیار تاثیر گذار در حوزه ایثارگران بود، افزود: با حضور وی در این عرصه، بخشی از مشکلات حوزه ایثارگران کشور رفع و انتظارات جامعه ایثارگری تحقق یافت.

ناصریان از جمله اقدامات مهم یاوند عباسی در حوزه ایثارگری را پیگیری مجدانه اجرای قوانین مربوط به ایثارگران دانست و گفت: پیگیری و ممارست یاوند عباسی موجب شد برخی از قوانین موجود در حوزه ایثارگری که اجرایی نمی شد، بار دیگر در ادارات و نهادهای دولتی مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: البته ما در هر یک از حوزه های کاری با محدودیت هایی هم مواجه هستیم و این محدودیت ها بر فعالیت ها، خصوصاً در حوزه ایثارگری تاثیر می گذارد، اما با این حال، همکاران حوزه ایثارگران وزارت کشور با وجود کمبود نیرو و دیگر محدودیت ها به خوبی اقدام کردند و با این مسائل کنار آمدند.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور گفت: با توجه به استعفای آقای یاوندعباسی با تدبیر وزیر کشور بر آن شدیم که از ظرفیت های موجود در داخل وزارتخانه استفاده کنیم و با توجه به اینکه آقای همراهی از ایثارگران و جانبازان هستند و همچنین با مسائل و دغدغه های ایثارگران آشنا هستند، برای این سمت انتخاب شدند که امیدواریم با توجه به تجربه و سابقه ایشان، شاهد ارتقاء بیش از پیش این حوزه باشیم.

ناصریان یادآور شد: سال‌ها از پایان جنگ می‌گذرد اما جنگ برای جانبازان تا زمانی که زنده هستند پایان نمی یابد و جنگ، خاطرات جنگ و آثار با آنها و خانواده محترم ایشان همراه است.

وی با اشاره به اینکه وزارت کشور به عنوان یک مرجع در حوزه ایثارگران بدل شده است، گفت:  تقاضاها و درخواستها در قالب میز خدمت در ستاد وزارت کشور، فرمانداری ها و بخشداری ها در حوزه ایثارگری بسیار زیاد است و تقاضا داریم تا حوزه ایثارگران وزارت کشور، پاسخ استعلامات را به دقت و با نگاه حقوقی ارائه کند، چرا که این پاسخ ها مبنای اقدام و حرکت محیط اداری خواهد بود.

ناصریان اشاره کرد: در دوره یاوند عباسی هم اندیشی حوزه ایثارگران وزارت کشور با حوزه های مشابه در سایر وزارتخانه ها و همچنین حوزه ایثارگران استانداری ها به خوبی ایجاد شده بود و امیدواریم این روال ادامه یابد.

وی تاکید کرد: برخی قوانین و موضوعات از سوی حوزه ایثارگری در حال پیگیری است که یکی از آنها جذب فرزندان جانبازان بالای ۷۰ درصد است که امیدواریم با ادامه روند پیگیری ها این امر تحقق یابد.

در ادامه این مراسم یاوند عباسی مشاور پیشین وزیر کشور در امور ایثارگران ضمن تقدیر از حمایت ها و حسن اعتماد وزیر محترم کشور و جناب آقای ناصریان گفت: در طول دوره فعالیت  دغدغه مندی به امور ایثارگران و حفظ و صیانت از جایگاه حاکمیتی وزارت کشور را مشی اساسی خود قرار داده بودم.

عباسی اشاره کرد: حوزه ایثارگری و توجه به آن بسیار مهم است، چراکه قوام و دوام نظام جمهوری اسلامی برپایه ایثارگری است و اگر  این مهم در ابعاد مختلف زندگی و جامعه نمود یابد، شاهد توسعه و پیشرفت بیشتری خواهیم بود.

وی جایگاه وزارت کشور را مقدس و مهم دانست و گفت: باید این جایگاه را حفظ و ارتقاء داده و وزارت کشور را به عنوان مرجعی مهم در استانها برای نهادینه کردن فرهنگ ایثار و فداکاری و روان سازی اجرای قوانین و مقررات ایثارگران در دستگاههای اجرایی حفظ کنیم.همچنین یاوندعباسی ابراز امیدواری کرد از ایثارگران توانمند وزارت کشور در مسئولیتهای مدیریتی بیش از گذشته استفاده شود.

همچنین حسین همراهی مشاور جدید وزیر کشور در امور ایثارگران با تاکید بر اینکه توصیه به ایثارگری در جامعه ما و فرهنگ اسلامی همواره مورد توجه بوده است، گفت: خیمه انقلاب در سایه حضور ایثارگران و با ایثارگری جانبازان پابرجا ایستاده است.

همراهی با اشاره به اینکه وزیر کشور فردی قانون مدار و قانون گراست، اظهار کرد: برای رسیدگی به ایثارگران نباید از کارهای کلیشه ای استفاده کنیم و در این راستا نقش حاکمیتی وزارت کشور بسیار اهمیت دارد و باید تلاش کنیم قوانین مرتبط با حوزه ایثارگران را به نحو احسن اجرا کنیم.

مشاور جدید وزیر کشور در حوزه ایثارگری گفت: خدمت به جانبازان و ایثارگران را بهترین خدمت می دانم وقتی این سمت به بنده پیشنهاد شد آن را آزمونی الهی برای خود دانستم که امیدوارم از این آزمون سربلند بیرون بیایم.

شناسه خبر : 120507
امتیاز شما برای این خبر: