سه شنبه 17 تیر
1398/03/04
لزوم تلاش مدیریت شهری در راستای کاهش آسیب به مواریث فرهنگی  استان/ تاریخ مشهد را دست کاری کرده ایم
استاندار خراسان رضوی:

لزوم تلاش مدیریت شهری در راستای کاهش آسیب به مواریث فرهنگی استان/ تاریخ مشهد را دست کاری کرده ایم

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه تاریخ مشهد را دست کاری کرده ایم، گفت: شورای شهر و شهرداری باید کاری کنند که از این به بعد میراث تاریخی و فرهنگی این کلانشهر کمتر آسیب ببیند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، علی‌رضا رزم‌حسینی در جریان بازدید از نگارخانه شهر که به همراه شهردار و جمعی از مدیران شهری انجام گرفت، اظهار کرد: با بسترهای خوبی که در نگارخانه شهر ایجاد شده، هر کسی که از این مرکز بازدید کند، می تواند شاهد پیشرفت شهر در گذر زمان باشد.
وی با بیان اینکه تاریخ مشهد بیش از 70 شهردار را به خود دیده است، افزود: در طول سالیان متمادی مهاجرت به شهر مشهد افزایش یافته و شهرداران هم مجبور بوده اند که متناسب با افزایش جمعیت در راستای گسترش محدوده شهری اقدام کنند.
استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: ما تاریخ مشهد را دست کاری کرده ایم درحالی که شاید می توانستیم کمتر به آثار تاریخی دست اندازی کنیم؛ به هر حال، از این به بعد شورای شهر و شهرداری باید کاری کنند که میراث تاریخی کمتر آسیب ببینند.
وی افزود: میراث تاریخی ارزش های فرهنگی استان و شهر است و گردشگران خارجی علاقه مند به دیدن این آثار هستند. علاوه بر این، معماری مشهد هم در گذشته فاخر و قدیمی بوده که اکنون از بین رفته است. اگر تغییراتی در معماری کنونی انجام گیرد و به معماری اصیل ایرانی اسلامی برگردد حتما جذاب بیشتری خواهد داشت.


شناسه خبر : 120510
امتیاز شما برای این خبر: