چهارشنبه 07 آبان

اخبار مهم:

1398/03/21
افتتاح طرح آمایش 14 در حوزه اقامت و اشتغال پناهندگان با بهره گیری از سامانه یکپارچه اتباع خارجی (سیام)
با حضور مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور صورت گرفت؛

افتتاح طرح آمایش 14 در حوزه اقامت و اشتغال پناهندگان با بهره گیری از سامانه یکپارچه اتباع خارجی (سیام)

سامانه یکپارچه اتباع خارجی (سیام) با حضور محمودی رسما افتتاح و دفاتر خدمات، اقامت و اشتغال اتباع خارجی از طریق سامانه مذکور کار خود را آغاز کردند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، طرح آمایش 14 در حوزه اقامت و اشتغال پناهندگان با بهره گیری از سامانه یکپارچه اتباع خارجی(سیام) توسط مهدی محمودی مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور و با حضور جمعی از مسئولین استانی و محلی در یکی از دفاتر خدمات اقامت، اشتغال اتباع خارجی افتتاح گردید.
مدیرکل امور اتباع خارجی وزارت کشور با اشاره اینکه بیش از ۹۳ درصد اتباع خارجی در ایران، از کشور افغانستان هستند،افزود: همه ساله اجرای طرح آمایش پناهندگان مدنظر قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه جامعه هدف طرح آمایش اتباع قانونی هستند اظهار کرد: پیش بینی شده تا هشتصد هزار نفر اتباع دارای کارت اقامت در این دوره طرح شرکت کنند.
وی ادامه داد: امروز بیست و پنج نوع خدمات به اتباع قانونی که یا گذرنامه و روادید داشته یا کارت آمایش اقامت دارند، ارائه  می شود و به دنبال خدماتی نظیر گواهینامه و کارت اشتعال به کار هستیم.
محمودی در ادامه گفت: با همکاری وزارت کار رشته های شغلی و تخصصی پایش و سامان خواهد گرفت که بتوان راستی آزمایی و کاریابی را به طور متوازن برای اتباع ایرانی و بیگانه انجام دهیم.
وی با اشاره به اجرای طرح غربالگری اتباع خارجی گفت: به طور آزمایشی در پنج استان طرح غربالگری پیشگیری از بیماریهای واگیردار صورت خواهد گرفت اما جامعه هدف پانزده استان خواهد بود.
در پایان سامانه یکپارچه اتباع خارجی (سیام) با حضور ایشان رسما افتتاح و دفاتر خدمات، اقامت و اشتغال اتباع خارجی از طریق سامانه مذکور کار خود را آغاز کردند .

شناسه خبر : 121173
امتیاز شما برای این خبر: