چهارشنبه 07 اسفند
1398/08/28
ایجاد منطقه آزاد اینچه برون در مجلس تصویب شد/فرصتی بی نظیر برای رونق اقتصادی استان
استاندار گلستان خبر داد:

ایجاد منطقه آزاد اینچه برون در مجلس تصویب شد/فرصتی بی نظیر برای رونق اقتصادی استان

استاندار گلستان گفت: در جلسه امروز مجلس شورای اسلامی، لایحه ایجاد منطقه آزاد اینچه برون در کنار 7 منطقه آزاد دیگر در کشور با رأی 80 درصدی نمایندگان به تصویب رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، هادی حق شناس در گفتگوی تلفنی با بخش خبری ویژه رادیو گلستان اظهار کرد: منطقه آزاد اینچه برون با وسعت ۱۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از مرز اینچه برون تا مکان فعلی ایجاد مجتمع پتروشیمی را شامل می شود.

وی افزود: دسترسی به راه آهن سراسری و مرز زمینی با ترکمنستان از مزیت های مهم این منطقه است و با اندکی اصلاحات که در آینده انجام خواهد شد، می توان از مزیت مرز دریایی نیز برخوردار شد.

استاندار گلستان با اشاره به پیوستن ایران به کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا گفت: با توجه به تولید محصولات کشاورزی در استان، با استفاده ظرفیت معافیت های صادراتی در مناطق آزاد تجاری، می توان تولیدات مازاد مصرف استان را با تعرفه نزدیک به صفر به کشورهای عضو اوراسیا صادر کرد. 

 حق شناس با اشاره به معافیت های مالیاتی و سایر مزیت های مناطق آزاد تصریح کرد: بدون شک منطقه آزاد اینچه برون یکی از مقاصد سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری خواهد بود که فرصت بی نظیری برای توسعه پایدار است و امیدواریم مسئولان استانی بتوانند از این فرصت بی نظیر برای رونق اقتصادی استان بهره ببرند. 

استاندار گلستان در پایان از پیگیری های نمایندگان استان در تحقق این مهم تشکر کرد.

لازم به ذکر است؛ پیش از این 8 منطقه آزاد و ویژه اقتصادی در کشور وجود داشت که امروز 8 منطقه آزاد دیگر به آن اضافه شد و خوشبختانه یکی از آنها در استان گلستان است.  


شناسه خبر : 129287
امتیاز شما برای این خبر: