چهارشنبه 07 اسفند
1398/09/05
برگزاری نشست تقدیر از عوامل برگزاری چهارمین کنفرانس ملی پدافندغیرعامل/ قاسمی: همه پذیرفته اند که باید در حوزه پدافندغیرعامل کار شود/ روند تکاملی کنفرانس ملی پدافند غیرعامل نسبت به سالهای گذشته

برگزاری نشست تقدیر از عوامل برگزاری چهارمین کنفرانس ملی پدافندغیرعامل/ قاسمی: همه پذیرفته اند که باید در حوزه پدافندغیرعامل کار شود/ روند تکاملی کنفرانس ملی پدافند غیرعامل نسبت به سالهای گذشته

نشست تقدیر از عوامل برگزاری چهارمین کنفرانس ملی پدافندغیرعامل صبح امروز سه شنبه با حضور قاسمی مدیرکل امور مرزی و دبیر کمیته پدافندغیرعامل وزارت کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ قاسمی مدیرکل امور مرزی و دبیر کمیته پدافند غیر عامل وزارت کشور، در نشست تقدیر از عوامل برگزاری چهارمین کنفرانس ملی پدافند غیرعامل گفت: برنامه های امسال چهارمین کنفرانس ملی پدافندغیرعامل نسبت به سالهای گذشته پربارتر بود و مباحث آن به درستی انتخاب شده بود.
وی افزود: استقبالی که از کارگروهها و نشست های کنفرانس امسال شد، دلیل بر اهمیت این موضوعات در میان مخاطبان این کنفرانس بود.
قاسمی تصریح کرد: هدف از برگزاری این نشست بررسی نقاط ضعف و قوت کنفرانس امسال و بررسی نظرات و پیشنهادات برای بهبود کار در سالهای آینده است.
دبیر کمیته پدافند غیرعامل وزارت کشور تاکید کرد: مهمترین نقطه قوت کار امسال نسبت به سالهای گذشته این است که همه بخشهای کشور پذیرفته اند که باید در حوزه پدافندغیرعامل کار شود و همه به اهمیت این موضوع پی برده اند.
وی با بیان اینکه برگزاری کنفرانس ملی پدافند غیرعامل دو مولفه اصلی دارد، تصریح کرد: برای اولین بار بخش خصوصی را فعال کردیم و صرفا مکان برگزاری کنفرانس از سوی وزارت کشور مهیا شد و بخش خصوصی هزینه های برگزاری این کنفرانس را متقبل شد. همچنین رویکرد ما از سال اول برگزاری این کنفرانس تلفیق بین علم، مدیریت و اجرا بود و امسال این موضوع پررنگ تر از سالهای گذشته دنبال شد.
وی افزود: برهمین مبنا روند کار کنفرانس ملی از سال 95 تاکنون رو به رشد بوده و سال به سال تکامل یافته است.
قاسمی خاطرنشان کرد: جامعه هدف این کنفرانس دستگاههای اجرایی کشور است و کمک به اجرای سیاست گذاری ها در این زمینه است.
دبیر کنفرانس ملی پدافندغیرعامل گفت: کمیته علمی کنفرانس مسئولیت انتخاب موضوعات و محورهای مطروحه در آن را برعهده داردکه با توجه به اقبال این کنفرانس، نیاز به برنامه های تخصصی تر احساس می شود به همین منظور بایستی موضوعات در قالب زیر مجموعه های تخصصی در ذیل کمیته علمی، بررسی و تصمیم گیری شود.
قاسمی در پایان ابراز امیدواری کرد: به لطف خداوند، بنابراین می باشد کنفرانس ملی پدافند غیرعامل سال آینده، متفاوت تر از کنفرانس های گذشته برگزار شود تا بتواند در میان مردم در حوزه های ملی، محلی و منطقه ای تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.
گفتنی است؛ کنفرانس ملی پدافندغیرعامل در روزهای 22-23 آبان ماه برگزار گردید که در این برنامه 7 نشست تخصصی و 12 کارگاه آموزشی در محل وزارت کشور برگزار شد.
در پایان این نشست؛ از دست اندرکاران و عوامل برگزاری چهارمین کنفرانس ملی پدافندغیرعامل با اهدای لوح یادبود، قدردانی شد.

شناسه خبر : 129548
امتیاز شما برای این خبر: