سه شنبه 17 تیر
1399/01/05
کمیته‌های مردمی در استان سمنان ، برای مقابله با کرونابه میدان بیایند
استاندار سمنان:

کمیته‌های مردمی در استان سمنان ، برای مقابله با کرونابه میدان بیایند

علیرضا آشناگر ، استاندار سمنان گفت: کمیته‌های مردمی و خیّران در قالب پشتیبانی و تدارکات برای مقابله با کرونا به میدان بیایند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور ، علیرضا آشناگر، در نشست ستاد مبارزه با کرونا در استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری سمنان گفت؛ در بخش درمان و بهداشت، کادر درمانی استان سمنان با تمام وجود برای مقابله با کرونا در تلاش هستند اما در بخش پشتیبانی و تدارک خیّران و سازمان‌های مردم نهاد به میدان بیایند.
وی خاطر نشان کرد: روز به روز هماهنگی و همکاری دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با کرونا در سطح استان در حال انسجام بیشتر است و لذا از تلاش‌ همگان برای جلوگیری از شیوع کرونا در استان تشکر می‌کنم.
استاندار سمنان ادامه داد: بعد از آماده‌باش برای مقابله با کرونا ویروس مدیران پای کار آمدند و این روند برای ریشه کنی ۱۰۰درصدی این ویروس در استان ادامه خواهد داشت.
آشناگر اضافه کرد: مبارزه با کرونا اقدامی مشترک است و کاهش ابتلا اقشار مردم به این ویروس یک رسالت محسوب می شود.
استاندار سمنان ادامه داد: چندین نشست شورای تامین، قرارگاه زیستی و ستاد مدیریت بحران برای مقابله با کرونا ویروس در استان سمنان انجام شده و برگزاری این نشستها، مصوبه های اجرایی مطلوبی داشته است.
آشناگر ادامه داد: در بخش‌فرهنگی و آیینی برای مقابله با کرونا در استان سمنان اقدام‌های بسیار خوبی انجام شده و از همکاری روحانیون معزز، وائمه جمعه در این خصوص تشکر می‌کنم.
استاندار سمنان با بیان اینکه، کمیته‌های مختلف برای مقابله با کرونا در استان و کشور فعال است، گفت: تمامی دستگاه‌های اجرایی استان برای کنترل کرونا پای کار باشند.
آشناگر افزود: هزار تخت در بیمارستان‌های استان آماده خدمت‌رسانی به بیماران کرونا ویروس هستند و اگر شرایط بحرانی شود ، امکان افزایش این تخت های بیمارستانی به یک هزار و ۵۰۰ تخت وجود دارد.
استاندار سمنان تصریح کرد: سالن‌های مدیریت بحران ، خوابگاه ها و... برای پیش بینی احتمالی شیوع کرونا ویروس در اختیار دانشگاه‌های علوم پزشکی استان قرار گرفته است.
وی ادامه داد: اگر بنا باشد مدیران دستگاه های اجرایی در شرایط سخت شیوع کرونا، همکاری نکنند، به عنوان متخلف به مراجع قضایی و تخلفات اداری معرفی می شوند و بی شک آن مدیر شایسته مدیریت در استان نیست.
استاندار سمنان با قدردانی از تلاش‌ پرسنل شهرداری‌ها، اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا برای مقابله با کرونا در استان سمنان گفت : فعالیت شهرداران برای اطلاع رسانی افزایش یابد و گندزدایی مناطق شهری و روستایی به طور جد در دستور کار قرار گیرد.
استاندار سمنان ادامه داد: برای تولید مواد ضدعفونی‌کننده در استان مشکلی نیست ، اما برای تامین الکل مشکلاتی وجود دارد که این دغدغه در روزهای آینده برطرف می‌شود.
آشناگر با اعلام این نکته که در تامین اقلام بهداشتی در بیمارستان‌های استان مشکلی نیست ، اظهار امیدواری کرد با تلاش کمیته پشتیبانی و تدارکات مشکلات مرتبط با تامین این اقلام برای عموم مردم نیز مرتفع گردد.
استاندار سمنان تصریح کرد: دامغان و شاهرود از ظرفیت خیران برای مقابله با کرونا ویروس به خوبی استفاده کردند و دیگر فرمانداران هم برای بهره برداری از این ظرفیت استفاده کنند.
استاندار سمنان ادامه داد: در حد نیاز بخشی از اعتبارات عمرانی استان به دانشگاه‌ها علوم پزشکی استان تخصیص می یابد.
استاندار سمنان گفت : بیشترین راهکار مبارزه با کرونا ویروس، قطع تماس و تجمعات است و تحت هیچ شرایطی هیچ ارگانی حق ایجاد تجمع ندارد.
استاندار سمنان با ذکر این نکته که بسته شدن راه‌ها براساس ابلاغ ملی صورت می گیرد گفت : از مردم درخواست می کنیم در ایام نوروز ۹۹ از انجام مسافرت های مختلف تحت هر عنوان پرهیز نموده و مجددا تاکید می کنم که در نوروز ۹۹ استان سمنان ظرفیت جذب گردشگر ندارد.
استاندار سمنان گفت: مردم در پویش‌های "در خانه بمانید" و دیگر پویش‌های بپیوندند و اپلیکیشنی برای توزیع آنلاین اقلام بهداشتی در حال تولید و اجرایی شدن است که بزودی فعال خواهد گردید.
استاندار سمنان گفت: در بحث دفن زباله ، نظارت‌ها افزایش یابد و شهرداری ها موظف به تامین امکانات بهداشتی برای کارکنان خود هستند.
آشناگر همچنین ادامه داد: شرکت‌های خدمات‌رسان مانند، برق، آب، گاز، تلفن و... حق قطع یا ارایه اخطار ندارند و باید دستگاه های خدمات‌رسان برای دریافت مطالبه های خود تا پایان شیوع کرونا ویروس صبر کنند.
استاندار سمنان با تمجید از عملکرد کمیته اطلاع‌رسانی ستاد کرونا ویروس در استان سمنان گفت : تمامی ادمین های کانال‌های فضای مجازی برای مقابله با کرونا ویروس، رسالت تاریخی و انسانی دارند.
آشناگر با تاکید بر عدم توجه به شایعات مطرح شده در بحث کرونا گفت : با کانال هایی که به شایعات در بحث کرونا ویروس دامن می زند با دستور دستگاه های قضایی برخورد می شود .


شناسه خبر : 134846
امتیاز شما برای این خبر: