چهارشنبه 20 فروردین

اخبار مهم:

1399/01/07
اعمال محدودیت های بیشتر در موج دوم تعطیلات نوروزی
استاندار خراسان جنوبی :

اعمال محدودیت های بیشتر در موج دوم تعطیلات نوروزی

استاندار خراسان جنوبی از اعمال محدودیت های ویژه در سطح کشور همزمان با موج دوم تعطیلات نوروزی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، معتمدیان با اعلام این خبر در جلسه ستاد مدیریت کرونای استان یاداور شد: محدودیت ها در سطح کشور و به صورت ملی اعمال خواهد شد.
وی با تشکر از افرادی که توصیه های بهداشتی را جدی گرفته و برای پیشگیری از ابتلای به بیماری در خانه مانده اند، خاطر نشان کرد: اعمال این محدودیت ها به جهت بی مبالاتی و عدم توجه درصد اندکی از افراد جامعه است که توصیه های بهداشتی را جدی نگرفته اند.
به گفته وی، این دسته افراد با عدم رعایت نکات ایمنی لازم و به مسافرت رفتن، حقوق گروهی که تابع قانون بودند و حتی کادر درمانی که شبانه روزی در حال خدمت رسانی هستند را پایمال نموده اند.
استاندار در خصوص ادارات تصریح نمود: بنا به مصوبه هیئت دولت، مدیران دستگاه ها می بایست برای پاسخگویی به نیاز مراجعین، حضور یک سوم نیروها را در قالب شیفت سازماندهی نمایند.
معتمدیان افزود: دو سوم دیگر نیروها نیز می توانند با استفاده از مرخصی در محیط اداری حاضر نشوند.
وی یادآور شد: این کاهش آمار کارکنان در دستگاه های اجرایی، قطعاً تأثیر خوبی در میزان ترددها خواهد داشت.
استاندار در ادامه از راه اندازی ۱۱ نقاهتگاه در ۱۱ شهرستان استان گفت و اظهار داشت: با کمک فرمانداران، دانشگاه علوم پزشکی، سپاه پاسداران و... ۱۴۱ تخت در فضایی مناسب تعبیه و سازماندهی شده تا در شرایط خاص مورد بهره‌برداری قرار گیرند.
معتمدیان با اشاره به مطالبه مردمی درخصوص انسداد ورودی و خروجی های استان برای کاهش ترددها، تصریح نمود: بر اساس دستورالعمل ستاد ملی مدیریت کرونا ۱۳ استان مکلف به کنترل خروجی های خود بودند.
وی با تأکید بر این که خراسان‌جنوبی در شمار این استان ها لحاظ نشده بود، گفت: به جهت پاسخ به مطالبه مردم و رفع این دغدغه از جامعه، ۹ نقطه اصلی در ورودی و خروجی های استان تعیین شد.
به گفته وی، با استقرار تیم های مشترک هلال‌احمر، نیروی انتظامی، راهداری و... در این ۹ ایستگاه،ضمن اعمال محدودیت برای ورود مسافران به داخل شهرهای استان، برای تمامی افراد، معاینات اولیه کنترل سلامت، همواره انجام می شود.
استاندار از تلاش استان برای رفع نیازهای بهداشتی گفت و بر تأمین تجهیزات و نیازمندی های درمانی بیمارستان های سطح استان به جهت پاسخگویی مطلوب تر به مراجعین، تأکید نمود.
معتمدیان در پایان از تلاش همه دستگاه ها در کلان کشور و در استان برای رفع نیازهای بهداشتی و درمانی گفت و خاطرنشان کرد: با وجود همه محدودیت های ناشی از تحریم ها، از کشورهای بسیار موفق در بحث تأمین نیازهای عمومی مردم بوده ایم و در این زمینه هیچ مشکلی نداریم.
وی تأکید کرد: در مقابل همه سختی هایی که تحمل می شود، از مردم فهیم کشور و بالطبع استان انتظار می رود در رعایت مسایل‌ بهداشتی دقت لازم را داشته باشند.
به گفته وی، با توجه به شرایط موجود دنیا، همچنان در خانه ماندن اصلی ترین توصیه ما به مردم است.


شناسه خبر : 134945
امتیاز شما برای این خبر: