پنجشنبه 10 مهر

اخبار مهم:

1399/01/20
طرح فاصله گذاری اجتماعی تا پایان فروردین ادامه دارد
استاندار زنجان:

طرح فاصله گذاری اجتماعی تا پایان فروردین ادامه دارد

استاندار زنجان گفت: در دو روز آینده مردم از خانه بیرون نیایند تا بتوانیم زنجیره انتقال را مدیریت کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ فتح الله حقیقی در جلسه ستاد مبارزه با ویروس کرونا در استان زنجان گفت: اجرای طرح های فاصله گذاری اجتماعی و نمونه گیری سرپایی نتایج مثبتی در پی داشت که لازم است مردم همچنان مراعات کنند و به دستورالعمل های اعلامی از سوی وزارت بهداشت عمل نمایند.
نماینده عالی دولت در استان با اشاره به اجرای طرح نمونه گیری بیماران سرپایی برای بیماری یابی افزود: استان زنجان بعنوان پایلوت انتخاب شد تا مراجعه افراد به بیمارستان ها کاهش یابد و علاوه برآن متوجه شدیم برخی از مناطق استان که سفید بودند درصد قابل توجهی از جمعیت آنها کرونا مثبت هستند و در خانه ها قرنطینه شدند.
استاندار زنجان ضمن تبریک میلاد با سعادت امام زمان (عج) تاکید کرد: هیچ برنامه تجمعی برای برگزاری جشن این روز بزرگ نخواهیم داشت و امیدواریم تمام هیئات مذهبی استان این موضوع را رعایت کنند و در ضمن طرح فاصله گذاری اجتماعی تا پایان فروردین با قوت و قدرت اجرا می شود.
او معتقد است اگر امروز دستورالعمل های بهداشتی رعایت نشود و مردم بدون دغدغه در شهر تردد کنند آثار آن چندروز دیگر مشخص خواهد شد و چیزی جز افزایش تعداد مبتلایان به کرونا نیست، پس نباید کرونا را شوخی گرفت.
وی ادامه داد: با همراهی مردم توانسته ایم کرونا را مدیریت کنیم و نمونه بارز آن روز 13 فروردین بود که مردم با اخلاق ما از خانه ها بیرون نیامدند و طبق آمار توانسته ایم 54 درصد بستری بیماران در بیمارستان ها را کاهش دهیم.
استاندار زنجان همچنین از فرمانداران خواست مبادی ورودی و خروجی شهرها را با دقت و سخت گیری تمام کنترل کنند و هیچ خودروی غیر بومی حق ورود به شهرهای استان زنجان را ندارد.


شناسه خبر : 135429
امتیاز شما برای این خبر: