پنجشنبه 15 خرداد
1399/03/02
سیستان و بلوچستان به یک کارگاه عمرانی تبدیل شده است
استاندار:

سیستان و بلوچستان به یک کارگاه عمرانی تبدیل شده است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: این استان با توجه ویژه دولت تدبیر و امید به یک کارگاه بزرگ عمرانی از شمال تا جنوب تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ احمدعلی موهبتی  در مراسم بهره‌برداری از ۸۰۷ طرح بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان که به صورت ویدئو کنفرانس توسط رییس جمهوری افتتاح شد اظهارداشت: طرح‌های توسعه‌ای زیادی توسط دولت تدبیر و امید در این استان در حال انجام است که آینده این استان را متحول می‌کند.

وی بیان کرد: طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار، راه آهن چابهار - زاهدان، گاز رسانی و طرح آبیاری ۴۶ هزار هکتاری آبیاری نوین دشت سیستان از مهمترین طرح‌های سیستان و بلوچستان بوده که توسط دولت تدبیر و امید در حال انجام است.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ۳۲ هزار هکتار از طرح ۴۶ هزار هکتاری دشت سیستان امروز افتتاح شد و ۱۴ هزار هکتار دیگر آن نیز تا فصل پاییز مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

وی بیان کرد: وجود سیلاب در منطقه سیستان و شیوع ویروس کرونا سبب شد تا کل طرح ۴۶ هزار هکتاری آبیاری نوین دشت سیستان امروز افتتاح نشود و تنها ۳۲ هزار هکتار آن مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

موهبتی تصریح کرد: جهاد کشاورزی تغییر الگوی کشت و نظام بهره‌برداری را در منطقه سیستان برای بهره‌برداری مناسب از منابع آبی را در دستور کار قرار داده است.

وی بیان کرد: با تغییر الگوی کشت و اجرای سیستم‌های نوین آبیاری می‌توان به جای ۴۶ هزار هکتار آبیاری نوین دشت سیستان ۹۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی این منطقه را به این سامانه مجهز کرد.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به آخرین وضعیت ویروس کرونا گفت: شرایط این استان تا ۲۳ فروردین از لحاظ کرونا خوب بود اما بعد از آزاد سازی محدودیت‌ها روند رو به رشدی را به خود گرفت و به بیش‌از یکهزار نفر رسیده است.

وی ادامه داد: با وجود اینکه میزان مبتلایان به ویروس کرونا در سیستان و بلوچستان افزایش یافته اما میزان بستری‌ها افزایش نداشته است.

موهبتی تاکید کرد: مردم سیستان و بلوچستان نکات بهداشتی و فاصله گذراری اجتماعی را برای جلوگیری از انتشار و گسترش ویروس کرونا رعایت کنند.


شناسه خبر : 137080
امتیاز شما برای این خبر: