پنجشنبه 10 مهر

اخبار مهم:

1399/03/08
فواید برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی از نگاه وزیر کشور

فواید برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی از نگاه وزیر کشور

وزیر کشور در افتتاحیه یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از فواید برگزاری انتخابات الکترونیک گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ بخشی از سخنان دکتر رحمانی فضلی در مراسم گشایش مجلس یازدهم چهارشنبه 7 خرداد 98 را در خصوص فواید برگزاری انتخابات الکترونیک در ذیل می خوانید:

  • بکارگیری سامانه ­های هوشمند و دقیق الکترونیکی و غیرالکترونیک، ضامن سلامت و صحت انتخابات و اطمینان­ بخش برای ملت ایران در عرصه­ سیاسی انتخابات است.

  • از مجموع 25 فرایند اجرائی انتخابات مجلس یازدهم، 23 فرایند، کاملاً به­ صورت الکترونیک انجام شد. علاوه بر آن، در این دوره، امکان ثبت­ نام داوطلبان و معرفی شعب اخذ رای به مردم با استفاده از برنامه تلفن ­همراه فراهم گردید.

  • احراز هویت براي رای­ دهندگان با استفاده از 58 هزار دستگاه الکترونیکی و به صورت بر خط انجام گرفت. دستاورد مهم بکارگیری این دستگاه­ ها، «پیشگیری از رای ­های تکراری»، «کشف شناسنامه ­های جعلی» و «شناسنامه­ های افراد فوت­ شده» و «کمک موثر در تامین سلامت انتخابات» بود. علاوه بر آن، امکان مدیریت تعرفه ها به صورت برخط و ارزیابی میزان مشارکت در سطح ملی، استانی و شهرستانی از دیگر قابلیت­های این دستگاه ­ها به شمار می ­رود.

  • امیدوارم در انتخابات های بعدی بتوانیم به کمک مجلس، امر اخذ آرا و شمارش آرا را نیز به صورت الکترونیکی برگزار کنیم تا هم صحت و سلامت انتخابات تامین شود و هم بتوانیم گام بلندی در سرعت داشته باشیم.

برای مشاهده متن کامل سخنرانی وزیر کشور در افتتاحیه یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اینجا را کلیک کنید.

شناسه خبر : 137253
امتیاز شما برای این خبر: