سه شنبه 17 تیر
1399/03/12
اصناف اصول بهداشتی را رعایت نکنند، پلمب خواهند شد
هشدار رییس کمیته اجتماعی کرونا:

اصناف اصول بهداشتی را رعایت نکنند، پلمب خواهند شد

رییس کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد مدیریت کرونا هشدار داد در صورتي كه اصناف و واحدهاي بازگشايي شده، اصول و پروتكل هاي بهداشتي را رعايت نكنند، محدودیتهای قبلی آنها به سرعت و بدون كم و كاست باز خواهد گشت و اين صنف ها با پلمپ و تعطيلي مواجه خواهند شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، این مطلب را «حسین ذوالفقاری» معاون امنیتی وزیر کشور و رییس کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا امروز دوشنبه پس از برگزاری بیست و یکمین نشست این کمیته با حضور اعضای آن از نهادها و دستگاههای مختلف کشور از جمله معاونان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سالن پیامبر اعظم (ص) وزارت کشور اعلام کرد.

ذوالفقاری گفت: اولويت اصلي ستاد ملي مدیریت بیماری كرونا، صیانت و مراقبت از سلامت مردم است و به همین دلیل، نباید با تداوم بازگشایی ها، این علامت را به جامعه بدهیم که همه چیز در حال عادی شدن است.

وی افزود: گزارشها از برخی نقاط کشور حکایت از افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در طول یک هفته اخیر دارد و در صورتی که حساسیت مردم به رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی کاهش یابد، قطعا این آمار بیشتر خواهد شد.

ذوالفقاري تصریح کرد: برای مراقبت از سلامت مردم در برابر آن، بايد صداي واحدي در جامعه داشته باشیم و به تصميم گيري جامعي در باره بازگشايي ها برسیم.

معاون وزیر کشور همچنین گفت: اکنون زمان آن است که فرصت هاي مدیریت بيماري كرونا را بشناسیم و خودمان را براي زندگي در فضاي كرونايي آماده كنيم.

ذوالفقاری با تاکید بر اینکه اولويت ستاد ملی کرونا، توجه توامان به سه محور تامین سلامت، معیشت و نیازهای فرهنگی و اجتماعی مردم است، اظهارداشت:  برنامه ريزي های ما بايد به گونه ای باشد كه در عين توجه به مسائل بهداشتي و سلامت، موضوع معيشت و گذران زندگي مردم هم مورد توجه قرار گیرد.

وي افزود: بايد با رعايت اصول بهداشتي، به روند مبارزه با كرونا تا نابودی کامل این بیماری ادامه دهیم و بدانیم كه در صورت عود دوباره آن، امكان اعمال سخت گيري و محدوديتهای تازه بر فعاليت ها دشوار خواهد بود.

ذوالفقاري با بیان اینکه خوشبختانه تا امروز عملكرد موفقي در مديريت بيماري كرونا داشته ايم، تصریح کرد:  نبايد با اهمال كاري و شيوع دوباره اين بيماري، از یکسو، خدشه به اعتبار و افتخار جهاني مان در مدیریت این بیماری بزنيم و از سوی دیگر،  با بازگشت محدوديت ها، هزینه هايمان را بالا ببريم.

شناسه خبر : 137424
امتیاز شما برای این خبر: