سه شنبه 17 تیر
1399/03/13
بيانيه‌ امام جمعه و استاندار همدان در محکومیت تحریم وزیر کشور

بيانيه‌ امام جمعه و استاندار همدان در محکومیت تحریم وزیر کشور

حضرت آيت‌ا... شعباني نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه همدان، و سيد سعيد شاهرخي استاندار همدان با انتشار بيانيه‌اي مشترک، تحريم وزير کشور جمهوري اسلامي ايران توسط رژيم آمريکا را محکوم و اين حرکت را نشانه درماندگي و سردرگمي آمريکا دانستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ در اين بيانيه خطاب به وزير کشور به عنوان نماينده عالي فرمانده معظم کل قوا در نيروي انتطامي کشور آمده است:

 تحريم‌ وزير کشور و فرمانده نيروي انتظامي اين کشور توسط آمريکا نشانه ناکارآمدي کامل تحريم‌هاي گذشته واشنگتن است. بدون شک افزودن نام نهادها و مقامات ارشد کشوري، قضايي و انتظامي جمهوري اسلامي ايران در ليست تحريم‌ها نشانه ناکارآمدي کامل تحريم‌هاي گذشته آمريکاست که آن‌ها را ناچار به گسترش نظام تحريمي خود به نهادهاي غير اقتصادي و غيرنظامي‌ کرده است. براي همگان استيصال دولتمردان آمريکايي در تحريم‌هاي خود عليه ايران بيش از پيش مشهود است.

اقدام اخير آمريکا نيز در شمار نقض‌هاي فاحش قطعنامه 2231 شوراي امنيت ملل متحد و تعهدات آن دولت ذيل حقوق بين‌الملل عام محسوب مي‌‌شود و جامعه بين‌المللي باید ايالات متحده را در مقابل اين نقض‌هاي فاحش پاسخگو سازد.

اين در حالي است که مردم سرفراز ايران دوستدار فرزندان رشيد خود در نيروهاي مسلح به‌ويژه حافظان نظم و امنيت هستند به خوبي مي‌دانند  تحريم پليس ايران که مظهر عدالت، برابري، رشادت و صلح اجتماعي است، از سوي سردمداران بزدل آمريکايي به معناي مخالفت آمريکا با اصل عدالت و اصل امنيت جهاني است.

نماينده ولي فقيه و استاندار همدان در اين بيانيه تصريح کرده‌اند:

افتخار امروز نيروي رشيد، ولايي و سربلند ايران اين است که بدنه آن برگرفته از بطن مردم بوده، راهشان راه ولايت و هدفشان گسترش امنيت و عزت براي ميهن عزيزمان است آن‌هم با عطوفت و رحمت.

 نيروي انتظامي مقتدر ما با تقديم هزاران شهيد علاوه بر تامين امنيت داخل کشور، امنيت ديگر کشورها از جمله کشورهاي اروپايي را نيز تامين کرده است، شهداي عرصه مبارزه با مواد مخدر  مصداقي است از آنچه گفته شد.

 بدون شک دولت آمريکا درصدد است به هر طريق در امور داخلي کشورهاي ديگر دخالت کند و يکي از ريشه‌هاي اصلي اعلام تحريم‌هاي اخير آمريکا، شکست طرح آن‌ها براي مداخله داخلي در ايران بود. آمريکا در ايجاد بي ثباتي، نا امني و جنگ داخلي در ايران شکست خورده است. آمريکا و شرکايش بايد بدانند که همه مقامات کشور به همراه جان برکفان نظام و ولايت همواره با توکل بر قدرت لايزال الهي و با اطاعت از فرامين و رهنمودهاي مقام عظماي ولايت و فرماندهي معظم کل قوا در دفاع از حقوق مردم و اين مرز و بوم، خاري در چشم دشمنان و توطئه گران نظام مقدس جمهوري اسلامي هستند و با دلاوري‌هاي خود همواره موجب خشم دشمنان نظام اسلامي ايران شده‌اند.

 لازم به ذکر است که ضمن اعلام  حمايت و قدرداني از تلاش‌هاي نيروي پرتلاش انتظامي کشور، تحريم بي‌حاصل و تکراري دولت آمريکا عليه وزير کشور، فرمانده نيروي انتظامي و ساير مقامات کشورمان را نشانه ضعف و سردرگمي آنها مي‌دانيم.


شناسه خبر : 137453
امتیاز شما برای این خبر: