سه شنبه 17 تیر
1399/03/13
سومين جلسه شورای فرهنگی وزارت کشور در سال ۹۹ برگزار شد/ تصمیم گیری در مورد رعايت پروتكل هاي بهداشتي در نمازخانه ها
به ریاست معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور؛

سومين جلسه شورای فرهنگی وزارت کشور در سال ۹۹ برگزار شد/ تصمیم گیری در مورد رعايت پروتكل هاي بهداشتي در نمازخانه ها

سومين جلسه شوراي فرهنگي وزارت کشور در سال ۹۹ به رياست جواد ناصريان معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر کشور و با حضور همه اعضاء با محوریت بررسی برنامه هاي فرهنگی وزارت كشور برگزارشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ در این نشست که با حضور همه اعضا در وزارت کشور تشكيل شد،  پس از بحث و تبادل نظر اعضا پيرامون موارد دستورکار جلسه و بيان ديدگاههاي حاضرين درحوزه هاي مختلف مأموریت شوراي فرهنگي، تصمیماتی اتخاذ شد.

 در این جلسه موضوع رعايت پروتكل هاي بهداشتي در نمازهاي جماعت در ستاد وزارت كشور و نهادهاي تابعه نیز مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت. 

بر اساس مصوبه شوراي فرهنگي وزارت كشور مقرر شد مدت بازگشایی نمازخانه ها 30 دقیقه باشد و همه اصول و پروتکل های بهداشتی در زمینه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در آن رعایت شود.

در این زمینه، مقرر شد هر روز قبل از برگزاری نماز جماعت نسبت به مه پاشی فضای نمازخانه و  گندزدایی کفشهای نمازگزاران هنگام ورود به نمازخانه با استفاده از دستگاههای اسپری کننده مخصوص اقدام شود.

شوراي فرهنگي وزارت كشور در اين مصوبه با بيان نکات بهداشتي، بر ضرورت الزام نمازگزاران در استفاده از ماسک هنگام ورود به نمازخانه و اقامه نماز جماعت،  استفاده از مهر شخصی، رعایت فاصله گذاری اجتماعی در صفوف نماز جماعت و  شستشوی دستها  هنگام ورود و خروج از نمازخانه با استفاده از محلول های ضد عفونی کننده تعبیه شده در محل ورودی نمازخانه تاكيد كرده است.

شورای فرهنگی وزارت کشور که بیش از یک دهه از تشکیل آن می گذرد، با عضویت تعدادی از اعضای شورای معاونین وزارت کشور و سایر بخش های مرتبط، امور فرهنگی مرتبط با کارکنان صف و ستاد وزارت کشور را برنامه ریزی و پیگیری می کند. مسؤولیت این شورا را معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور بر عهده دارد و دبیرخانه آن در مرکز بسیج وزارت کشور مستقر است.

شناسه خبر : 137465
امتیاز شما برای این خبر: