سه شنبه 17 تیر
1399/04/08
انباشت دانش خُبرگی و مدیریتی حوزه اجرایی انتخابات چراغ راه و الگوی  کارگزاران آتی انتخابات است/ انتخابات مجلس شورای اسلامی در کمال سلامت و امنیت برگزار شد
دبیر ستاد انتخابات کشور مطرح کرد؛

انباشت دانش خُبرگی و مدیریتی حوزه اجرایی انتخابات چراغ راه و الگوی کارگزاران آتی انتخابات است/ انتخابات مجلس شورای اسلامی در کمال سلامت و امنیت برگزار شد

حاصل هماهنگی های مطلوب بین ستاد انتخابات کشور و استان ها، شهرستان ها و بخش ها، برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در کمال سلامت و امنیت بود و تایید صحت انتخابات در همه حوزه­ های انتخابیه، گویای این مهم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ سیداسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: جمع ­آوری، طبقه­ بندی و انباشت دانش خُبرگی و مدیریتی حوزه اجرایی انتخابات، می تواند چراغ راه و الگویی برای کارگزاران آتی جهت تداوم این مسیر ارزشمند باشد.
مدیرکل انتخابات وزارت کشور که در جریان نشست ویدیو کنفرانس با معاونین سیاسی امنیتی و اجتماعی و مدیران کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری های سراسر کشور سخن می گفت ضمن اشاره به ضرورت برنامه ­ریزی دقیق و همه­ جانبه افزود: مهم ترین برنامه ­های آینده ما، برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در 11 حوزه انتخابیه در شهریورماه سال جاری و برگزاری انتخابات سراسری ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی در بهار سال آینده است. علاوه بر آن، انتخابات میان دوره­ ای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری را در برخی استان ها خواهیم داشت. بنابر این، با توجه به حجم کارها و اهمیت موضوع، انتخابات 1400 را باید مطابق با قانون و با برنامه ­ریزی دقیق برگزار کنیم.
موسوی دبیر ستاد انتخابات کشور در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از ستاد انتخابات استان ها که با تعامل خوب و پیگیری مستمر، فرایندهای انتخابات را به صورت منظم و به موقع اجرا نمودند، اظهار داشت: حاصل هماهنگی های مطلوب بین ستاد انتخابات کشور و استان ها، شهرستان ها و بخش ها، برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در کمال سلامت و امنیت بود و تایید صحت انتخابات در همه حوزه­ های انتخابیه، گویای این مهم است.
دبیر ستاد انتخابات کشور در ادامه با اشاره به هماهنگی ­های انجام شده با شورای نگهبان گفت: بر اساس قانون، پس از بررسی اعتبارنامه­ ها در مجلس شورای اسلامی، مرحله امحاء تعرفه ­ها، برگ های رای و اوراق انتخاباتی است که به زودی برای انجام آن ابلاغیه صادر خواهد شد؛ لذا ضرورت دارد عملیات امحاء با حضور هیات ­های اجرایی و نظارت انجام پذیرد.
سیداسماعیل موسوی در خصوص الکترونیکی شدن انتخابات اظهار داشت: در پی به کارگیری 58000 دستگاه احراز هویت الکترونیک در شعبه ­ها و کارکرد مثبت آن در انتخابات اخیر، امروزه مطالبه جدی استان ها برگزاری انتخابات تمام الکترونیک است که در حال مطالعه و بررسی ابعاد و جوانب مختلف این موضوع هستیم؛ لذا در صورت موافقت شورای نگهبان و تامین تجهیزات مورد نیاز، در پی آن هستیم که انتخابات آتی را با استفاده از صندوق ­های رای الکترونیک برگزار کنیم. این موضوع می ­تواند با افزایش سرعت و دقت در انجام مراحل مختلف، به سلامت و امنیت انتخابات کمک کند.


شناسه خبر : 138505
امتیاز شما برای این خبر: