سه شنبه 17 تیر
1399/04/08
تشكيل كميته همكاري منطقه اي در امر مبارزه با كرونا
در دهمين نشست كارگروه ارزيابي فرصت هاي مديريت كرونا مطرح شد؛

تشكيل كميته همكاري منطقه اي در امر مبارزه با كرونا

دكتر آقا محمدي رئيس كارگروه ارزيابي فرصت هاي مديريت كرونا با اظهار اينكه روند اقدامات انجام گرفته در حوزه بيماري كرونا، قابل قبول است؛ گفت: بايد از فرصت كرونا در تقويت نظام سلامت كشور استفاده كنيم.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور؛ دكترعلي آقا محمدي رئيس كارگروه ارزيابي فرصت هاي مديريت كرونا در دهمين نشست كارگروه ارزيابي فرصت هاي مديريت كرونا كه با حضور دکتر محمد مهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و اصحاب رسانه در سالن پيامبر اعظم(ص) در محل وزارت كشور برگزار شد، با بيان اينكه جمهوري اسلامي ايران تاكنون از آزمون كرونا موفق بيرون آمده؛ گفت: روند مديريت بيماري كرونا در كشور تجلي مفهوم واقعي عدالت است و در اين عرصه به همگان خدمات يكسان و قابل دسترس ارائه شده و می شود.

وي در ادامه با اشاره به اينكه بايد در نظام بيمه اي كشور تحول اساسي ايجاد شود؛ گفت: بايد به تناسب درآمد و عايدي افراد، بيمه تعلق گیرد. از افراد ثروتمند و درآمد بالا مبلغ بيمه زيادتری گرفته شود تا از اين منابع براي افراد ضعيف و نيازمند جامعه استفاده شود.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام در بخش ديگري از صحبت هايش به استقلال در حوزه پزشكي كشور طي سالهاي بعد از انقلاب اسلامي اشاره كرد و گفت: در گذشته، به سبب ضعف امكانات و نبود متخصصين، عمل هاي مهم نظير، عمل چشم در خارج از كشور و در لندن صورت مي گرفت كه امروز كشور در حوزه پزشكي به مرحله اي از پيشرفت رسيده كه مي تواند نيروي انساني پزشك به خارج از كشور صادر كند.

رئيس كارگروه ارزيابي فرصت هاي كرونا با تاكيد بر اينكه بايد اقدامات وزارت بهداشت در عرصه مديريت بيماري كرونا نزد افكار عمومي ديده شود؛ گفت: بايد حوزه بهداشت و درمان به سرلوحه كار و فعاليت هاي رسانه ها تبديل شود.

آقا محمدي در اين خصوص تصريح كرد: بايد در بسته هاي خبري، فشار خون، ميزان استفاده از پروتئين ها و ويتامين هاي مورد نياز بدن و هر اطلاعاتي كه براي انسان در سلامت اش نياز دارد؛ مطرح و براي مردم آموزش هاي لازم داده شود.

وي در اين خصوص يادآور شد كه روند مديريت موفق بيماري كرونا، فرصتي در حوزه سلامت براي كشور است تا ميزان توجهات مان به مسائل بهداشتي و سلامتي بيشتر شود؛ اظهار داشت: سلامت از واجبات است و الان كه فرصت اش است؛ بايد مساله سلامت را در رسانه هاي خبري و به خصوص صدا و سيما جدي دنبال كنيم.

پيشنهاد تشكيل كميته همكاري ميان ايران با كشور هاي منطقه و سازمان جهاني بهداشت از ديگر موضوعاتي بود كه دكتر آقا محمدي در جلسه امروز به آن اشاره كرد و گفت: بايد زمينه گفت و گوي علمي و تحصصي ميان وزارت بهداشت ايران با وزارت بهداشت عراق، سوريه و قطر و هر كدام از كشورهاي منطقه كه خواستار همكاري باشند؛ فراهم و از تجربه هاي مشترك در روند مديريت درست اين بيماري استفاده لازم به عمل آيد.

وي در پايان خاطرنشان كرد: تجربه نشان مي دهد كه جمهوري اسلامي ايران در روند مبارزه با كرونا، پيشتاز است و بايد از اين  فرصت براي نشان دادن توان علمي و پزشكي مان در منطقه و جهان استفاده كنيم و نشان دهيم كه ايران در شرايط تحريمي و فشار، از پيشرفت و توسعه بازنخواهد ايستاد.


شناسه خبر : 138536
امتیاز شما برای این خبر: