سه شنبه 17 تیر
1399/04/10
راه اندازی دفاتر تسهیل گری در 22 استان کشور/ توجه ویژه به سیستان و بلوچستان برای كاهش آسيب های اجتماعی
سامانی سخنگوی وزارت کشور خبر داد:

راه اندازی دفاتر تسهیل گری در 22 استان کشور/ توجه ویژه به سیستان و بلوچستان برای كاهش آسيب های اجتماعی

سخنگوی وزارت کشور از راه اندازی دفاتر تسهیلگری در 22 استان کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور از راه اندازی دفاتر تسهیل گری و توسعه محلی در 235 محله 22 استان کشور خبر داد و اظهار کرد: سهم استان سیستان و بلوچستان از این دفاتر، تعداد 16 دفتر با اعتباری بالغ 110 میلیارد ریال طی سال 96 الي 98 است . 

وی در ادامه افزود: ايجاد و استقرار دفاتر تسهيلگري و توسعه محلي در محلات حاشيه نشين از طريق جلب مشاركت موسسات غيردولتي با هدف  بررسي و مطالعه وضعيت  مسائل و نيازها و پتانسيل ها و  ظرفيت هاي موجود در محلات و توانمندسازي ساكنين از طريق آموزش هاي خانواده،  فني و حرفه اي و...و پيگيري حل مسائل كالبدي، اقتصادي و اجتماعي در محلات از طريق تعامل مستمر با دستگاههاي اجرايي و ساكنين انجام گرفته است.

معاون هماهنگی وزارت کشور با بیان اینکه استان سیستان و بلوچستان در کنار استان خوزستان بیشترین تعداد دفاتر تسهیل گری را به خود اختصاص داده گفت: این دفاتر در 3 شهرستان استان سیستان و بلوچستان یعنی شهرهای زاهدان، زابل و چابهار تشکیل شده است .

سامانی یادآور شد: از برنامه هاي اولويت دار استان  و فعالیتها و برنامه های فوق العاده دستگاههای اجرایی همکار سازمان امور اجتماعی در جهت كاهش آسيب هاي اجتماعي در مناطق حاشیه ای و سکونتگاههای غیررسمی استان سیستان و بلوچستان در سالهاي 95 الي98  حمایت ویژه ای شده است.

وی خاطرنشان کرد: 290 میلیارد ریال از محل  اعتبارات  هزينه اي كاهش آسيب هاي اجتماعي شامل پيشگيري و كنترل طلاق، اعتياد، مفاسد اخلاقي و توانمندسازي و ارتقاء مهارت هاي فني حرفه اي و شغلي ساكنين محلات حاشيه نشين و همچنین 540 میلیارد ریال در جهت کمک به تجهیز مراكز اجتماعي و فرهنگي محلات حاشيه نشين و مناطق محروم ، خريد خانه محله، تجهيز  مراکز آموزشی مناطق حاشیه نشین شهرستانهای آسیب دیده از سیل در سال هاي 97 و 98 اخنصاص یافته است.

معاون هماهنگی وزارت کشور با بیان اینکه ۲۸ دستگاه اجرایی در شورای اجتماعی کشور عضویت دارند، گفت: وظیفه شورای اجتماعی سیاستگذاری، نظارت و هماهنگی میان این دستگاه ها است.

وی رشد کارآفرینی را از نتایج مهم کاهش آسیب های اجتماعی در استانها عنوان کرد و یادآور شد: در بحث حاشیه نشینی نیز اقدامات بسیار خوبی در حوزه کالبدی و محتوایی با همکاری وزارت راه و شهرسازی، کمیته امداد، بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام شده است.

سامانی تاکید کرد: دفاتر تسهیلگری ایجاد شد تا بتوانیم شعار اجتماعی شدن و اجتماعی کردن پاسخگویی به مطالبات و نیازهای مردم و رفع آسیب های اجتماعی در محلات آسیب پذیر را محقق کنیم.


شناسه خبر : 138625
امتیاز شما برای این خبر: