شنبه 18 مرداد
1399/04/15
طرح تکمیل و توسعه فیبرنوری فرمانداری‌های اصفهان افتتاح شد

طرح تکمیل و توسعه فیبرنوری فرمانداری‌های اصفهان افتتاح شد

طرح تکمیل و توسعه فیبرنوری فرمانداری‌های استان طی مراسمی ویدیو کنفرانسی با حضور استاندار اصفهان افتتاح شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور، عباس رضايي استاندار اصفهان روز یکشنبه در این مراسم گفت: حرکت دنیا به سمت بهره گیری از فناوری‌های جدید و هوشمند است و توسعه این اقدامات در استان و کشور جای خوشحالی است.
عباس رضایی تاکید کرد: راه‌اندازی این طرح با کمک فرمانداری‌ها و مخابرات نماد همنوایی و مشارکت موثر و مصداق یک اقدام فناورانه است.
وی تصریح کرد: البته لازم است مخابرات با رفع عیب‌ها، کیفیت خدمات خود را ارتقا دهد تا برخی گلایه‌مندی‌های مردمی نیز برطرف شود.
استاندار اصفهان با اشاره به خدمات نظام جمهوری اسلامی در حوزه گسترش زیرساخت‌های ارتباطی، افزود: امروز اینترنت تا دورترین روستاها گسترش پیدا کرده است.
وی تصریح کرد: کرونا نشان داد دولت الکترونیک، خرید الکترونیک، برگزاری جلسات به صورت مجازی و ده‌ها فرصت دیگر از زمینه‌های استفاده صحیح از زیرساخت‌های ارتباطی و فصای مجازی است.
رضایی با اشاره به خدمات دولت در حوزه‌های مختلف، گفت: دولت در کنار توجه به زیر ساخت‌های توسعه، توجه به محرومین را در دستور کار قرار داده است که از جمله آن تفاهم‌نامه اخیر استانداری اصفهان با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و کمیته امداد امام خمینی (ره) به منظور ساخت چهار هزار واحد مسکونی در شهرها و روستاهای استان برای محرومین است که با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به امضا رسید.
همجنین معاون منابع انسانی و توسعه مدیریت استانداری اصفهان نیز در این مراسم گفت: طرح توسعه شبکه فیبر نوری فرمانداری‌های استان با هدف فراهم کردن زیرساخت‌های ارتباطی انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال گذشته در دستور کار قرار گرفت.
ایوب درویشی افزود: توسعه این زیرساخت فرصت خوبی برای توسعه ارتباطات صوتی و تصویری، افزایش پهنای باند فرمانداری‌ها و امنیت بیشتر شد که با همکاری مشترک فرمانداران و مخابرات استان محقق شد.
با تکمیل و توسعه طرح فیبرنوری فرمانداری‌های اصفهان ۲۴ فرمانداری استان به شبکه فیبرنوری متصل و امکان ارائه خدمات الکترونیکی در این مراکز بیشتر شد.
به گفته مدیران مخابرات اصفهان این بستر با بهره‌گیری از فیبر نوری صددرصد ایرانی طی یک سال گذشته پیاده شده است.
برای اجرای این طرح ۱۳ هزار و ۶۶۶ متر فیبر جدید استفاده شده، هشت حوضچه فیبرنوری و یک هزار و ۸۴۴ متر کانال کشی ایجاد شده است.
پیش از این تنها فرمانداری سه شهرستان به شبکه فیبر نوری متصل بودند که با اتمام این طرح فرمانداری‌های ۲۱ شهرستان دیگر نیز به این شبکه متصل شدند.


شناسه خبر : 138858
امتیاز شما برای این خبر: