شنبه 18 مرداد
1399/04/15
محسنی بندپی: ۲۶۶۰ تخت بیمارستانی تا پایان سال در استان تهران به بهره برداری می رسد

محسنی بندپی: ۲۶۶۰ تخت بیمارستانی تا پایان سال در استان تهران به بهره برداری می رسد

استاندار تهران با اشاره به دستور رئیس جمهور مبنی بر تزریق مالی جهت اتمام بیمارستان ها از بهره برداری از ۲۶۶۰ تخت بیمارستانی تا پایان سال در استان تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزرات کشور ، انوشیروان محسنی بندپی در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا در مورد سامانه ردیابی افراد مبتلا به کرونا اظهار داشت: گزارشات به صورت روزانه از افرادی که تست از آنها گرفته شده و مثبت شده به استانداری اعلام می‌شود که بلافاصله به دستگاه‌های اجرایی اطلاع رسانی می شود تا نسبت به عدم حضور این افراد و قرنطینه آنها اقدام شود.
 
وی با اشاره به ایجاد تخت های جدید بیمارستانی در استان تهران افزود: تهران و شهرستان های استان از کمبود تخت بیمارستانی رنج می‌برند و مشکلاتی در این زمینه دارند، البته اقداماتی در زمینه گسترش تخت‌های بیمارستانی در سراسر استان شکل گرفته است.
 
استاندار تهران در مورد میزان افزایش تخت های بیمارستانی تصریح کرد: مهدی کلینیک برای اولین بار با هزار تخت بیمارستانی، بیمارستان شهدای تجریش با پیشرفت ۷۰ درصدی و حدود ۷۰۰ تخت، فیروزآبادی ری با ۳۲۰ تخت، بیمارستان های ملارد و قدس هر کدام با ۱۶۰ تخت و بیمارستان شهریار با ۳۲۰ تخت بیمارستانی نیازمند تزریق اعتبار هستند.
 
محسنی بندپی سپس گفت: با توجه به دستور رئیس جمهور دستور مبنی بر سرعت بخشیدن به اتمام پروژه‌ها و تزریق مالی از سوی سازمان برنامه و بودجه، این بیمارستان ها تا پایان سال ۹۹ افتتاح و بهره‌برداری می‌رسند.
 


شناسه خبر : 138860
امتیاز شما برای این خبر: